JUVE PORAŽEN NA "SAN SIRU"! Robinjo obradovao Milan i Inter! (VIDEO)

"Roso-neri" pobedili sa penala i komšijama ponovo dali šansu da se približe na bod vodećem Juventusu

Milan je oživeo! Posle slavlja u Briselu nad Anderlehtom, "roso-neri" su pobedili Juventus 1:0 (1:0) u derbiju 14. kola Serije A i konačno otišli u gornju polovinu tabele.

Posle Intera i drugi milanski klub je uzeo meru šampionu Italije!

Gol odluke postigao Brazilac Robinjo u 31. minutu sa penala, pošto je prethodno lopta u šesnaestercu gostiju pogodila Islu u ruku. Brazilac je rutinski zatim savladao Bufona.

Milan je uspeo da iskoristi početnu inicijativu i posle četiri meča bez pobede slavi nad liderom, koji bi sutra mogao ponovo da ima samo bod više od Intera, u slučaju da "nero-azuri" slave u Parmi.

Juventus je vršio opsadu gola Marka Amelije u drugih 45 minuta, ali praktično zicer šansu nije imao. Izgubio je na strani u Italiji posle 28 mečeva!

U ponedeljak se igraju mečevi Kaljari - Napoli i Parma - Inter, dok se dan kasnije sastaju Lacio i Udineze.

Tabela: Juventus 32, Inter (-1) 28, Fiorentina 28, Napoli (-1) 27, Lacio (-1) 23...