LIGA ŠAMPIONA: Ozil Dortmundu razbio san, Siti blizu eliminacije (VIDEO)

Zlatan Ibrahimović sa četiri asistencije zaslužio titulu MVP dana. Malaga i Porto izgubili prve bodove u kampanji, dok su Farfan i Kun Aguero spasili svoje saigrače neprijatnih poraza

Sjajno veče ljubiteljima fudbala priredili su fudbaleri timova koji su po rasporedu igrali prvi u 4. kolu Lige šampiona. Porto je u Ukrajini izgubio bod, Malaga u Milanu, pa sada samo Barselona i Mančester junajted imaju maksimalan učinak. Iznenađenje dana, ako to spada u ovu kategoriju, napravili su izabranici Jirgena Klopa, koji su u sred Madrida vodili sa 2:1 do 89. minuta. Tada im je san grubo razbio "zemljak" Mesut Ozil, koji je "teledirigovano", iz slobodnjaka, poslao loptu u mrežu.

Blizu pobede bili su Ajaks i Arsenal, koji su protiv Sitija odnosno Šalkea vodili sa 2:0, ali nisu uspeli da izdrže pritisak domaćih igrača. Valja spomenuti da Dinamo iz Zagreba i dalje nije dao gol, dok je u susretu na "Parku prinčeva" Ibrahimović asistirao kod sva četiri gola "svetaca".

GRUPA A

Dinamo Kijev - Porto 0:0

U prestonom gradu Ukrajine, kao što se pretpostavljalo, Porto i Dinamo su odigrali onoliko koliko im je bilo potrebno uz osluškivanje onoga što se događa u Parizu. Naravno, malo ko se nadao pobedi Zagrebčana, ali... Ovako, Porto je imao bar dve prilike više, ali su mreže mirovale.

PSŽ - Dinamo Zagreb 4:0

Prvu priliku na "Parku prinčeva" u Parizu imali su Zagrebčani, preko Pivarića, ali su prvi gol dali "sveci". Potpuno neočekivano, korner je u 16. minutu izveo Ibrahimović, a posle povratne, Šveđanin je centrirao za Aleksa, koji je lako savladao Kelavu.

"Jeftino" primljen gol nije demoralisao "modre", međutim, da se igralo do sledećeg četvrtka oni gol ne bi dali. Zato su to lako uradili domaćini, a asistent je ponovo bio Ibrakadabra. Drugi gol domaćih delo je Matuidija. Ni na treći se nije dugo čekalo, samo četiri minuta. Ponovo je Zlatan upisao asistenciju - treću, dok je dar-mar u odbrani Dinama napravio Žeremi Menez.

Najkorisniji igrač susreta u Parizu mogao bi da bude najskuplji fudbaler domaćih, najbolji strelac Zlatan, pošto je i četvrti put dodao za gol. Ovoga puta mrežu Kelave, posle akcije za "dušu gledalaca", pogodio je Ioaro.

(Aleks 16, Matuidi 61, Menez 65, Ioaro 80)

TABELA: Porto 9, PSŽ 9, Dinamo (K) 4, Dinamo (Z) 0.

GRUPA B

Olimpijakos - Monpelje 3:1

Gol Maćada na stadionu "Karaiskaki" u Atini Olimpijakosove navijače doveo je u delirijim, a "crveno-bele" do pozicije iz koje se "evropsko proleće" realno vidi.

"Fliper" u petercu Francuza iskoristio je Paulo Maćado, a od tog 4. minuta Monpelje, debitant u Ligi šampiona, imao je  inicijativu. Jalovu...

Ipak, isplatila se Francuzima inicijativa u 66. minutu, pošto je Belhanda pogodio iz pravedno dosuđenog penala.

Nije se utišao "Karaiskaki", već je zagrmeo još jače... Greko, eks igrač Rome, u 80. minutu iskoristio je indolentnost gostujuće odbrane, a "blic-krig" Atinjana završen je dva minuta kasnije bombom Mitroglua.

Šalke - Arsenal 2:2

Defanzivna taktika sa dobrom markacijom Arsena Vengera nije iznenadila fudbalere Šalkea, ali disciplina Engleza Nemcima nije dozvoljavala da dođu do izglednije šanse.

Agresivnosti i upornosti nije manjkalo, a onda se dogodio šok - greška zadnje linije tima iz Gelzenkirhena pretvorena je u gol za Arsenal. Strelac je bio osporavani Tio Volkot. "Otvorilo" se posle na ovom meču, a zavidan nivo upornosti, ali i požrtvovanja pokazao je i Olivije Žiru. Prvo je "oteo" loptu, malo izvan domaćeg šesnaesterca, a onda je "poslužen" kao na tacni... Egzekucija je bila laka, a Žiru je glavom duplirao prednost u 22. minutu.

Jan Klas Huntelar, holandski internacionalac, je navijačima Šalkea golom u 43. minutu vratio veru da mogu do preokreta. Isti igrač je u 49. minutu propustio "zicer", pošto je situaciju "1-na-0" proćerdao, to jest Vito Manone mu je odbranio.

Gol Arsenala je "visio u vazduhu"... I "pao" je u 67. minutu, kada je Farfan snažno šutirao za 2:2. Strasti su se tada stišale, a jasno je da su Nemci zadovoljniji bodom.

Olimpijakos - Monpelje 2:1

(Maćado 5, Greko 80, Mitroglu 82. - Belhanda 66. pen)

(Huntelar 43, Farfan 68 - Volkot 18, Žiru 22)

TABELA: Šalke 8, Arsenal 6, Olimpijakos 6, Monpelje 1.

GRUPA C

Milan - Malaga 1:1

Kako bi dobro legla pobeda Milanu, ali je teško protiv neporažene ekipe. Ipak, i osvojeni bod drži italijanski tim na drugom mestu.

Kao da su ukleti, Milan je imao inicijativu u prvih pola sata igre protiv neporažene Malage, ali lopta nikako nije htela u gol. Dve sjajne prilike imao je Milan preko Krkića i Emanuelsona, ali je golman Vilija odlično intervenisao. Pri kraju poluvremena, "rosoneri" su počeli da deluju kao ekipa koja se ispucala. Akciju Malage pokrenuo je Isko sa centra, a Eliseu je na pravom mestu utrčao za postizanje novog gola u Ligi šampiona.

"Rosonerima" je toliko bila potrebna pobeda na svom "San Siru" i nisu odustajali od napada. Toliko željeni izjednačujući gol postigao je Alešandre Pato u 73. minutu posle kornera Emanuelsona, ali od potpunog preokreta nije bilo ništa.

Anderleht - Zenit 1:0

U najmanje zanimljivoj utakmici, fudbaleri Anderlehta zabeležili su prvu pobedu u grupnoj fazi neočekivano protiv Zenita, koji nije pružio igru u drugom poluvremenu za nadigravanje sa domaćinima.

Slično kao Milan, Zenit je dominirao u Belgiji na startu utakmice. Anderleht je ipak golom Mbokanija posle duplog pasa sa Klještanom postigao lep gol za vođstvo domaćina, i ispostaviće se, pobedu.

Anderleht je pretekao Zenit na tabeli i sada je na trećoj poziciji.

(Pato 73 - Eliseu 40)

(Mbokani 17)

TABELA: Malaga 10, Milan 5, Anderleht 4, Zenit 3.

GRUPA D

MANČESTER SITI - AJAKS 2:2

Sitiju prosto ne leži Liga šampiona. Iako su imali imperativ nad imperativima da pobede, "građani" su morali da jure 0:2, jer Ajaks nije hteo da ostavi utisak da u Mančesteru nema šta da traži. Ture i Aguero doneli su izgleda nedovoljni bod.

Posle jedva 20 minuta, na "Itihadu" su se čuli samo zvižduci. Siti je već tada gubio 2:0, a lagane golove za Ajaks postigao je kapiten De Jong, ukupno tri u dve nedelje protiv Sitija. Tračak nade za "građane" upalio je Jaja Ture atraktivnim pogotkom, primivši loptu grudima koju je u gol poslao volejom iz okreta.

Da se Robertu Manćiniju ne bi pošteno zatresla klupa, Italijan je na teren poslao Edina Džeka i Marija Balotelija. Iako je obojici zadatak bio da postižu golove, Baloteli je uspeo da namesti gol Serhija Aguera za izjednačenje. Super Mario je nastavimo da stvara opasnost po gol Holanđana, a sudija je prevideo situaciju u šesnaestercu.