PRIMERA: Realova petarda, Atletiko u stopu prati Barsu (VIDEO)

Dvostruki strelci Ronaldo i Iguain u pobedi Reala nad Majorkom 5:0, Falkao novim golom potvrdio pobedu protiv Osasune i isti broj bodova sa Kataloncima. Hetafe savladao Bilbao, Levante Granadu

Fudbaleri madridskog Reala prošetali su se Majorkom u devetom kolu Primere, jer su domaćim fudbalerima dali pet golova.

"Kraljevići" su još jednom dokazali svoju nadmoćnost, ovog puta kroz dva dvostruka strelca: Gonsalo Iguain u 8. i 70. minutu, i Kristijano Ronaldo u 22. i 73. minutu. Oba igrača su jedan drugom po jednom asistirali. Konačan rezultat postavio je Kaljahon u 91. minutu.

Igrao se Ronaldo svojim rekordima na Majorki. Pa, da počnemo:

Portugalac je vezao 51. celu utakmicu, više od bilo kog igrača u Primeri. Ponovo je stigao do svog ličnog rekorda - u devet mečeva postigao je 11 golova, koliko je postigao u sezoni 2010/11. Novi rekord koji je postavio - ovo je bio osmi uzastopni meč na kojem je bio strelac u svim takmičenjima. I, verovali ili ne, tek je u 9. kolu zabeležio prvu asistenciju, pri postizanju trećeg gola za "kraljeviće".

Fudbaleri madridskog Atletika savladali su na svom stadionu ekipu Osasune 3:1 u utakmici devetog kola Primere i sada ponovo dele lidersku poziciju na tabeli sa Barselonom. Sa 25 bodova, posle osam pobeda i jednog remija, Madriđani su izjednačili najbolju poziciju iz sezone 1995/96, kada su poslednji put osvojili špansko prvenstvo.

"Jorgandžije" su bez većih problema osvojile nova tri boda, a pogocima Žoaoa Mirande u 32. i Raula Garsije u 35. minutu došli su do prednosti 2:0.

Zaostatak gostiju iz Pamplone smanjio je Roland Lamah u 43. minutu, ali je pobedu Atletika potvrdio jedan od najboljih igrača sveta u ovom trenutku - Radamel Falkao u 73. minutu.

Atletiko i Barselona trenutno imaju po 25 bodova, dok trećeplasirana Malaga zaostaje sedam bodova.

Ekipa Levantea ostvarila je svoj treći uzastopni trijumf u duelu na svom terenu sa Granadom rezultatom 3:1, najviše zahvaljujući dvostrukom strelcu Obafemiju Martinsu. Rios je dao gol za 3:0, a El Arabi je samo ublažio poraz.

Hetafe je kao gost slavio protiv Bilbaa 2:1. Rodrigez i Vaskez naneli su peti poraz Baskijcima, što ih je spustilo na 16. mesto na tabeli sa svega osam bodova.