BARSA - REAL 2:2! Mesi - Ronaldo 2:2! (VIDEO)

Dva najbolja igrača današnjice postigli su po dva gola za remi u El klasiku. Real i dalje zaostaje osam bodova

Fudbaleri Barselone i madridskog Reala odigrali su nerešeno u El klasiku 2:2 u okviru sedmog kola Primere.

Četiri gola, strelca dva - najbolji među najboljima, Kristijano Ronaldo i Leo Mesi!

Na stadionu "Kamp nou" viđena je otvorena igra oba kluba, uz pregršt šansi na obe strane, a Barsa je mogla da poveća bodovnu razliku na tabeli da Montoja nije pogodio samo prečku Kasiljasovog gola.

Ubojit tandem madridskog Reala doveo je goste u vođstvo. Karim Benzema asistirao je Kristijanu Ronaldu u 24. minutu za vođstvo, koje nije dugo trajalo. Barselonina zvezda Leo Mesi izjednačio je u 31. minutu posle nespretne reakcije Pepea.

Real je dominirao sve do izjednačujućeg gola, a onda Barsa preuzima inicijativu. U 40. minutu je Pedro dobio žuti karton jer je neoprezno startovao Serhija Ramosa, pa su usledile kratke varnice.

Činilo se da je na pomolu preokret na početku drugog poluvremena. Katalonci su nastavili da napadaju, a fenomenalni Mesi je iz slobodnog udarca u 60. minutu postigao svoj 17. gol u El klasiku. Nije trener Žoze Murinjo ništa prepuštao slučaju, zamenio je Benzemu Iguainom kako bi se vratili u igru. Domaćini su dozvolili da se opuste u odbrani, što je sjajni Ronaldo kaznio golom u 66. minutu. Ostatak meča prošao je u tvrdoj igri sa odličnim kontrama, a osim pomenutog Montoje, u poslednjim sekundama je Pedro zamalo promašio Kasiljesov gol.

Razlika između Barselone i Reala ostaje ista na tabeli i posle sedam odigranih kola.