"KARIOKE" I TREĆI PUT BEZ ZLATA: Meksiko bolji od Nejmara i družine u finalu!

Selekcija Meksika pobedila je Brazil 2:1. Ni posle trećeg finala na OI Brazilci nisu uspeli da osvoje zlato. Meksikancima je bilo potrebno samo 27 sekundi da postignu prvi gol

Fudbaleri Meksika pobedili su Brazil u finalu Olimpijskih igara rezultatom 2:1. Meksikanac Peralta postigao je oba gola za Meksiko, prvi posle samo 27 sekundi, a drugi u 75. minutu. Strelac za Brazil bio je Hulk, koji je zatresao mrežu Meksikanaca u 91. minutu. On je u igru ušao umesto Aleks Sandra u 32. minutu i bio je jedan od retkih igrača Brazila koji su predstavljali pretnju za golmana Meksika.

Brazilci nisu pokazali ništa spektakularno na terenu,iako se to očekivao od njih, a najviše od 20-godišnjeg Nejmara, koji je bio nezapažen na terenu. Selekciji Brazila ovo je treće finale na Olimpijskim igrama i do sada nisu uspeli da osvoje zlato.