SRBI, GDE SMO U ZAVRŠNICI LŠ? U polufinalu 6 Hrvata, Bosanac, Crnogorac i Slovenac, samo nas nema! (VIDEO)
Nema nas dugo u najužoj završnici Lige šampiona
Zemlje iz bivše SFRJ mogu da se pohvale velikim brojem igrača u polufinalu Lige šampiona, gde dugo nema Srba.
Orlovi, na sreću, odlično gaze ka plasmanu na Mundijal, ali nešto škripi kada su u pitanju klupske karijere u velikim klubovima. U polufinalu Lige šampiona su Monako, Juventus, Real i Bajern, gde nema naših igrača. Hrvatska ima za koga da navija i ima igrača u svakom od ova četiri kluba, Šime Vrsaljko igra za Atletiko, Subašić je u Monaku, Mandžukić i Pjaca u Juventusu, a Real ima Kovačića i Modrića!
Crna Gora u Atletiku ima Stefana Savića, Slovenija Oblaka, dok boje BiH brani Miralem Pjanić, a Srbija za sada ima talente koji obećavaju da bi mogli u budućnosti da zaigraju u polufinalu ili finalu Lige šampiona, poput Sergeja Milinkovića-Savića.
Ipak, ako napravimo mali osvrt na prošlost, videćemo da je konačna borba za ušati pehar bilo nešto uobičajeno za naše igrače pre nekoliko godina.
2015-2016
Srbija je u ovoj sezoni imala samo Aleksandra Kolarova, koji nije ni bio akter polufinala! Ostao je na klupi u dvomeču protiv Reala, bilo je 0:0 u Mančesteru, a Siti je u revanšu poražen sa 1:0. U drugom duelu, Bajern je ispao od Atletika golom u gostima, bilo je 1:0 i 1:2.
2014-2015
Nije bilo naših igrača u završnici Lige šampiona. Barselona je imala duel sa Bajernom, sa druge strane bili su Juventus i Real. U finalu, Barselona je došla do petog trofeja, pobedivši Staru damu sa 3:1.
2013-2014
Branislav Ivanović je branio čast Srbije, u dresu Čelsija za koji je igrao do ove zime. U prvom meču u Španiji, nije ni igrao protiv Atletika, u revanšu je odigrao celu utakmicu u porazu od 3:1. U finalu, Real je srušio Atletiko za desetu titulu, sa 4:1 posle produžetaka.
2012-2013
Bajkovita je bila sezona Borusije Dortmund, koju je Jirgen Klop podigao iz pepela. Važan šraf bio je Neven Subotić, koji je odigrao celu završnicu. Pobeđen je Real sa 4:1 uz četiri gola Levandovskog, u revanšu je bilo 2:0 za Madriđane. Ipak, Neven nije imao sreću da podigne trofej, u finalu je Bajern bio jači sa 2:1.
2011-2012
Branislav Ivanović je podigao pehar, nije samo imao sreću da igra finale protiv Bajerna zbog kartona, a bilo je 4:3 na penale posle 1:1 u regularnom toku. Bane je imao važnu ulogu u polufinalu protiv Barselone sa 1:0 i 2:2, kultni je snimak kada mu novinar saopštava da neće igrati zbog kartona.
2010-2011
Srbija je u finalu imala Nemanju Vidića, i to kao kapitena Mančester junajteda protiv Barselone. Ipak, Katalonci su tada bili na vrhuncu forme, Mančesteru se bližio kraj ere Aleksa Fergusona, pa se rezultat nije dovodio u pitanje, bilo je 3:1 za Barsu.
2009-2010
Poslednji ciklus u kom je Srbija imala osvajača Lige šampiona. Bio je to Dejan Stanković, na velikom Santijago Bernabeu kada je pao Bajern sa 2:0. Deki je bio veliki adut Žozea Murinja, kome se nametnuo iako na početku Portugalac nije računao na njega. Stanković je ipak bio na zalasku karijere i odigrao je završnicu, od 68. minuta je bio zadužen za mirnoću u veznom redu. Prethodno, Nemanja Vidić je igrao dva finala, izgubio je 2009. od Barse, a 2008. je osvojio pehar protiv Čelsija na stadionu Lužnjiki.
(Telegraf.rs)