Najluđi meč sezone: Real gubio 1:3, imao igrača manje, a onda je Ronaldo sprečio najgore (VIDEO)

Madriđani jedva izvukli "živu glavu" u meču sa Las Palmasom

Šta bi Real bio bez Ronalda? Tim u rangu Sevilje, Valensije...

Portugalac je bio najzaslužniji što je "Kraljevski klub" izbegao poraz od Las Palmasa na svom terenu postigavši dva gola u 86. i 89. minutu, i tako režirao konačan rezultat neverovatno uzbudljive utakmice, možda i najbolje koje smo gledali ove sezone u Primeri.

Real - Las Palmas 3:3 (1:1)!

Trenutak koji je odredio potpuno "lud" tok meča definitivno je bilo isključenje Gereta Bejla odmah na startu drugog poluvremena kada je prenervoznom reakcijom "isprovocirao" sudiju da mu pokaže put u svlačionicu nakon dva ekspresna žuta kartona (udaranje protivnika).

Od tada, Real je bio obezglavljen, a gosti, koji su ove sezone već odigrali nekoliko sjajnih mečeva, maksimalno su iskoristili brojčanu nadmoć i golovima Džonatana Vieire (56) i Boatenga (59) polili navijače Reala "hladnim tušem".

Sve je u tim trenucima išlo na vodenicu gostiju. Imali su vođstvo od dva gola, igru, šanse - ali nisu pobedili, jer to nije dao Ronaldo.

I sa desetoricom, Real je svim silama napadao. Benzema je promašio pansu utakmice (sa nekoliko metara preko gola), ali tračak nade ukazao se kada je sudija dodelio penal Real zbog igranja rukom defanzivca Las Palmasa. Igrao se 86. minut kada je Ronaldo (a ko bi drugi) preuzeo odgovornost i pogodio za 2:3.

Znalo se šta sledi - totalna ofanziva igrača u belim dresovima.

Zidanov tim je napadao, gosti se branil ii čekali kontru koju nisu dočekali, ali su zato vadili loptu iz mreže treći put. I ponovo je spasilac Reala Ronaldo čije su atletske sposobnosti došle do izražaja kada je glavom uhvatio centaršut sa desne strane i savladao golmana "kanarinaca", za kraj fenomenalne utakmice.

Međutim, Relu ni bod ne znači previše, jer je Barselona ostala lider sa bodom više, ali i utakmicom više od najvećeg rivala. Pre samo nekoliko nedelja Real je imao "plus sedam".