Ko određuje gde će koja država biti smeštena u olimpijskom selu? I zašto je Srbija baš S NJIMA?

Naš Olimpisjki tim je slučajno dobio cimere, dok kod nekih država (nećemo reći SAD) ništa nije slučajno

Da li znate ko su cimeri Olimpijskom timu Srbije u Riju? I da li uopšte znate na koji način se bira koje države će biti zajedno u zgradi?

Ništa strašno, ukoliko niste znali. Jer, ni predstavnicima većine država nije jasno na osnovu čega se pravi plan.

Nije im jasno ni zašto su kule Rusije i Kine rame uz rame, zašto je Irska sa Španijom i Novim Zelandom, odnsono otkud izbeglice na spratu između Slovačke i Bosne i Hercegovine. Najvažnije od svega - ZAŠTO JE SRBIJA ZAJEDNO SA BUGARSKOM, LETONIJOM, LITVANIJOM I ZELENOORTSKIM OSTRVIMA?

Odgovor je pokušao da da Mario Ćilenti, direktor Olimpijskog sela u Riju. Prema njegovim rečima, zahtevi za smeštaj su stigli još pre dve godine.

- To je jedna velika slagalica. Kreneš sa velikim delovima i polako dolaziš do onih najsitnijih - rekao je Ćilenti.

U Riju postoji 17 zgrada i 3.604 različitih apartmana. Neko traži dobru lokaciju, neko traži da ne bude u blizini drugih zemalja, dok Ćilenti ne želi da otkriva čiji su to zahtevi u pitanju. Ali, kada vidite zastave na zgradama, znajte da ništa nije slučajno.

Brazil, kao domaćin, je prvi birao. Zatim ide 10 država gledano po veličini i broju sportista koji dolaze na OI. Ćilenti otkriva da neke države od početka žele da preuzmu vlasništvo nad prostorom, a jedna od takvih jeste SAD.

- Oni žele zgradu koja je strateški najbolje postavjena. Blizu svega - tvrdi direktor sela.

Zanimljivo, Amerikanc ne žele da stave zastave na svoje prostore kako bi povećali bezbednost. Vode se nesrećom koju je Izrael imao na OI u Minhenu 1972. godine.

Kada smo već kod Izraela vredi pomenuti da oni za ove Igre nisu imali posebne zahteve.

- Svi su braća. To je duh Olimpijskih igara. Poštujemo sve i svima ćemo reći ''zdravo'' - rekli su iz izraelskog tabora.

Elem, da se vratimo na Srbiju. Naša zemlja spada u one delegacije koje imaju oko 100 sportista u Riju (ukupno 103). Veliki broj delegacija u proseku imaju oko 50 takmičara. Najmanje 10 imaju smao jednog ila dva. Otuda i ne čudi struktura srpskih komšija koje Ćilenti smatra da su slučajno ukomponovani.

(Telegraf.rs)