KENGURI SPUSTILI ORLOVE NA ZEMLJU! Bolan poraz Srbije u Riju! (FOTO)

Srbija poražena od Australije 95:80 posle katastrofalne četvrte četvrtine gde su primili 33 poena.

Košarkaši Srbije poraženi su u drugom meču na Igrama u Riju i to od veoma kvalitetne ekipa Australije sa 95:80 (26:23, 14:20, 22:20,33:17)

Utakmica je bila neizvesna do samog kraja, ekipe su se smenjivale  u vođstvu, a naša ekipa je popustila u poslednjoj četvrtini kada se potpuno raspala i dozvolila veliku razliku rivalu. Kada primite 33 poena u poslednjih 10 minuta ne možete da se nadate pobedi, osim ako ne šutirate nenormalno i pogodite sedam trojki.

Ovaj duel bio jedan od ključnih za raspored ekipa u grupi. Ako se računa da su Amerikanci prvi, onda je jasno da će Srbija, Francuska i Australija voditi borbu za drugo, treće i četvrto mesto.

Međutim, ima još dosta da se igra čak tri meča i četvrtfinale. Verujemo da naši momci dižu formu kao na Mundobasketu.

SRBIJA: Teodosić 17 (3-8 za tri), Simonović, Bogdanović 12 (0-3 za tri, 5-11 za dva), Marković, Kalinić, Nedović 9, Birčević 5, Raduljica 25 (7-13 za dva), Jokić 7, Štimac, Jović 1, Mačvan 4.

AUSTRALIJA: Gulding, Mils 26, Bogut 9, Ingls 0, Delavedova 23, Broekof 4, Bairstov 2, Liš 2, Bejns 10, Andersen 9, Motum, Martin

Sledeći meč naš tim igra u sredu protiv Francuske i to će biti borba za treće mesto.

Šteta, prava šteta jer smo imali šanse da pobedimo. Rezultat nije realan jer smo do 30. minuta mi uglavnom vodili, a u tom momentu smo imali prednost 63:62.

Međutim, slab početak poslednje četvrtine i serija 16-8 Australije doneli su našem rivalu prednost 71:78 u 36. minutu.

Borili smo se još u tim momentima, ali ključ ovog poraza leži u odbrani. Nismo imali dovoljno koncentracije u finišu meča, nismo uspeli da zadržimo njihove napade i razlika je polako rasla.

Kada je Ingls pogodio trojku za 80:89 u poslednjem minut, poraz je bio neminovan.

Najefikasniji u našem timu bio je Miroslav Raduljica sa 25 poena, Miloš Teodosić je ubacio 17, a Bogdan Bogdanović 12.

Srbija je šutirala veoma slabo spolja ali i pod košem, i to je jedan od razloga poraza uz slabu odbranu. Za dva poena šutirali smo samo 467 (22/47) a za tri poena 23% (5/22)

Srbija je odigrala vrlo promenljivo prvo poluvreme. Šut ih nije išao uopšte. Za dva poena šutirali su 48% 12/25, a za tri poena 22% 2/9.

Ipak, i sa tako slabom realizacijom uspevali su da održe priključak za Australijom koja je vodila između 4 i 9 poena (15:22) i 30:37)

Raduljica je igrao veoma dobro, ubacio je 19 poena za 14 minuta igre, ali je bio usamljen. tek se na kraju priključio Teodosić sa 11 poena i doneo preokret našem timu u poslednjih dva minuta igre 43:40.

U nastavku meča Srbija je zaigrala malo bolje, ali ni blizu svog maksimuma, što je i normalno za početak takmičenja.

Teodosić je vezao dve trojke, Birčević dodao jednu i otišli smo na plus sedam 52:45.

Iako je Australija uspela da se na kratko vrati, naš tim je održavao prednost uglavno zahvaljujući odličnom skoku u napadu koji im je davao nove šanse za poene.

Ipak, na kraju su "kenguri" uspeli da se prbliže na minimalan zaostatak (63:62)

Poslednja četvrtina donela je dosta neizvesnosti. Ekipe su se smenjivale u vođstvu koje nije iznosilo više od 1 poena 67:68, ali je Australija na pet minuta do kraja povela sa šest razlike 67:73.

Borili su se naši košarkaši, ali je problem bio u odbrani. Nisu mogli da zaustave kretnje i brzu igru rivala, pa je razlika konstanto bila oko pet, šest poena 69:75.

U poslednja dva minuta naša igra se raspala. Uspeli smo da priđemo na 80:84, a onda je usledila trojka Inglsa, za 80:86, a posle našeg promašaja još jedan koš Australije za 80:89 i tu je bio kraj. Mi više nismo postigli nijedan poen, a Australija je dala šest i ubedljivo pobedila.