Zaustavite sve, imamo tragičare godine: Promašen penal, crveni karton, autogol - eliminacija! (VIDEO)

Ono što su uradili fudbaleri Aberdina još dugo će se prepričavati

Fudbaleri Maribora plasirali su se u plej-of kvalifikacija za Ligu Evrope, a ne znaju ni sami kako. Ustvari, to se desilo samo zahvaljujući neverovatnim glupostima protivnika, igrača škotskog Aberdina.

Pre nedelju dana u Škotskoj meč je završen bez pobednika, 1:1, ali su gosti u Sloveniji u 25. minutu imali najbolju moguću šansu da steknu prednost.

Penal!

Ipak, udarac sa bele tačke nije iskoristio Adam Runi i bio je to početak retko viđenog košmara za ostrvljane.

U 61. minutu Stokli je isključen zbog drugog žutog kartona, ali ni to nije bio kraj muka igrača Aberdina na "Ljudskom vrtu", jer ono najbolje su "ostavili" za kraj.

Naime, u 93. minutu, defanzivac Šini je vratio loptu svom golmanu, mirno, po zemlji, a ovaj, u želji da je ispuca daleko napred, uspeo da je promaši, a ona se otkotrljala u mrežu?!

Prilično smo sigurni da smo dobili najjačeg kandidata za najtragičniji sportski neuspeh godine.