Ristić istrčao dobru trku, ali ostao bez finala na EP za 5 stotinki!

Srpski sprinter na 110 metara sa preponama zauzeo 4. mesto mesto u svojoj polufinalnoj grupi sa vremenom 13,45 sekundi

Srpski atletičar Milan Ristić nije uspeo da se plasira u finale Evropskog prvenstva na 110 metara sa preponama.

Ristić je završio kao četvrti u prvoj polufinalnoj grupi sa vremenom 13,45 sekundi i ali je morao da sačeka drugu trku polufinala jer samo dva prvoplasirana idu u finale, a ostali na osnovu vremena.

Međutim, preostale dve polufinalne trke bile su mnogo brže sa dosta istrčanih nacionalnih rekorda pa Ristić nije uspeo da prođe u finale koje je na programu večeras od 21.30.

On je na kraju završio kao deveti i izmaklo mu je finale za jedno mesto i 5 stotinki

Inače, njegov lični i nacionalni rekord Srbije je 13,39 sekundi što je za 6 stotih bolje od njegovog vremena u polufinalu.

Ristić je imao najbolji start na trci ali je popustio u finišu.

Na Ep u Amsterdamu očekujemo još nastup u finalima Asmira Kolašinca i Amele Terzić u nedelju, kao i Olivere Jevtić u trci polumaratona.

U međuvremenu Ivana Španović zlatna šampionka sletela je u Beograd.