FIBA odlučila - bez suspenzija!
2
0
I Košarkaški savez Srbije može da odahne
FIBA Evropa objavila je da nijedan nacionalni savez neće biti suspendovan posle pretnji zbog mogućeg igranja u Evrokupu, umesto Lige šampiona.
Preporučujemo
"Džabari Parker je imao indeks -14 zbog ovog igrača, pišite malo o njemu": Trener FMP-a reagovao nakon pitanja
Milojević o TSC-u, bivšem kapitenu Partizana, tabeli Superlige: "Titula jesenjeg prvaka ne donosi ništa"
U saopštenju se navodi da je FIBA zadovoljna kako su košarkaški savezi regovali posle najave pojedinih klubova da igraju u Evrokupu, među kojima se našao i Košarkaški savez Srbije.
FIBA je u martu zapretila da će izbaciti sve reprezentacije sa predstojećih Olimpijskih igara u Rio de Žaneiru i Evropskog prvensva naredne godine, ukoliko savezi ne suspenduju klubove koji se odluče za učešće u Evrokupu.
Srbiji je jedno vreme bilo ugroženo i domaćinstvo kvalifikacionog turnira za Rio, ali je kasnije rešeno to pitanje.
(Telegraf.rs/Tanjug)