Pričali smo sa najvećim kraljem Rolan Garosa: Spava na klupi s kabanicom na sebi (FOTO)

Neviđen maler zahvatio je ljubitelje tenisa u Parizu, ali toliko vole ovaj sport da su spremni na svakakvo žrtvovanje

Kiša je poremetila program na Rolan Garosu i drugog dana, pa smo umesto da budemo na terenima, imali prilike da obiđemo kompleks u Parizu i porazgovaramo sa posetiocima, kao i da posetimo suvenirnice i proverimo kakve su cene u njima.

Specijalno za Telegraf iz Pariza, Vuk Brajović

Retke su osobe na kompleksu Rolan Garosa koje u ponedeljak nemaju sarkastičan osmeh na licu, pogotovo još ako im je u sećanju jučerašnja prepiska na Tviteru naloga između “krova Centralnog terena Vimbldona” i “bageta” iz francuske prestonice.

Ipak, humor je slaba uteha za hiljade posetilaca koji, bez obzira na neprestanu kišu, i dalje pohode kompleks Rolan Garosa. Razgovarali smo sa nekima od njih.

Pablo iz Medelina ne može da sakrije razočarenje jer je prevalio toliki put, da bi mu kiša pokvarila užitak.

- Već treću godinu uzastopce dolazim ovamo, i svaki put mi kiša pokvari užitak. Nije mala stvar doći čak iz južne Amerike, a zatim tavoriti pod kišobranom zarad pola sata tenisa dnevno. Zaista ne znam kako organizatori mogu da nastave sa ovom praksom organizacije grend slema bez krova ni na jednom terenu, bez reflektora. Svejedno, valjda ću dočekati sunce i to da Rafa ponovo bude na svom nivou - rezignirano rezimira Pablo.

Frenk je iskoristio petnaestak minuta milosti sa neba da odspava na prvoj slobodnoj klupi.

- Zgužvani smo kao sardine pod svodovima stadiona i u radnjama, jedinim mestima gde je suvo. Kao da sam u predugoj vožnji gradskim transportom. Ipak isuviše volim ovaj tenis, čim sve ovo podnosim - rekao je naš novi sagovornik.

Pričali smo i sa volonterima, Žoržom i Anitaom, koji su se ponovo odlučili da se priključe tome, posle pozitivnog iskustva od prošle godine. Ipak, ni njima nije parvo što se stvari odvijaju na ovaj način:

- Kiša je grozna, a postalo je i hladno. Oblaci su toliko gusti da nema poente gledati u nebo. Žao nam je svih ovih divnih ljudi iz celog sveta, i divimo se njihovom strpljenju i dobrom raspoloženju, bez obzira na ove nepogode. Valjda će već od sutra biti bolje vreme – a do tada, neka se uživa u siru, vinu i šopingu suvenira - poručuju mladi volonteri iz Aiksa u Provansi.

KOLIKO KOŠTAJU SUVENIRI?

Kad spominjemo šoping, Rolan Garos je jedan od grend slem turnira koji nudi najširu gamu suvenira raznih proizvođača, i ne po baš povoljnim cenama. Dok je u Australiji moguće poneti neku zezalicu poput olovke i za ne više od 2.5 dolara, vaše bližnje ili poslovne partnere nećete moći obradovati sličnim poklonom za manje od 4 evra.

- Prva sledeća selekcija poklona (privesci, narukvice, znojnica itd.) se nudi od 10 evra pa naviše.

Ovogodišnji zvanični partneri sportske opreme, poznati brendovi iz francuske i nemačke, svoje artikle nude u rasponu od 12 evra (za znojnicu) preko 40 evra za kačket – pa sve do zvaničnog sakoa koji nose predstavnici turnira – za “tričavih” 250 evra.

Posebne kolekcije ekskluzivnog akcesoara od kože postaće vaše za preko 350 evra, a ono što će vam najviše trebati ovih dana, kabanica i kišobran, “unazadiće” vaš budžet za 15, odnosno minimum 35 evra.

Kada je kiša prestala, konačno je počeo ''srpski dan na Rolan Garosu'', a mečeve Đokovića, Tipsarevića, Troickog, Đerea, Lajovića, Jovanovske, Jankovićeve i Ivanovićeve, možete pratiti uživo na

(Telegraf.rs)