Mažić, Đurđević i Ristić: Dok ih lažni stručnjaci i mediji pljuju, UEFA se ponosi srpskim sudijama!
Najbolje srpske sudije dobile odličnu ocenu za obavljen posao na meču PSŽ-Mančester Siti
Igrao se 89. minut meča između Australije i Hrvatske, tog leta 2006. godine, kada je engleski sudija Grejem Pol pokazao drugi žuti karton defanzivcu Kockastih Josipu Šimuniću, ali ne i crveni.
Nakon nešto više od 60 sekundi nastavka igre pokazao mu je i treći žuti karton, a Polu je, po sopstvenom priznanju, trebalo oko 20 minuta da shvati kakvu je grešku napravio. Najveću ikada viđenu na fudbalskim terenima.
Deset godina kasnije, taj isti Grejem Pol je dao sebi za pravo da izjavi da Milorad Mažić i njegovi pomoćnici Dalibor Đurđević i Milovan Ristić nisu dorasli suđenju u Ligi šampiona. Englesko licemerje je ponovo izašlo na videlo. Isto ono licemerje koje je vekovima nanosilo i nanosi štetu svima koji nisu na ''istim talasnim dužinama'' sa Englezima.
Njegove reči ne ''piju vodu'' jer, kako Telegraf saznaje od fudbalskih radnika koji su usko povezani sa UEFA, čelnici krovne organizacije evropskog fudbala zaduženi za suđenje ocenili su srpski trio najvećom mogužom ocenom. Što znači - Mažić, Đurđević i Ristić su fenomenačno odradili posao na Parku Prinčeva.
I ne samo na tom meču. Mažić, Đurđević i Ristić uživaju veliko poverenje svoji nadređenih u UEFA, a dokaz su svakako veliki mečevi mečevi koje srpski trio dobija. Kao i suđenje veoma bitnih utakmica u Aziji i Africi jer je poznato da su veoma cenjeni i izvan Evrope.
Ne možemo reći da su krivci kao Pol, ali je neshvatljivo pisanje pojedinih srpskim medija koji su preneli reči samozvanog sudijskog eksperta koji je bukvalno oteran nakon te greške na SP u Nemačkoj. Zanimljivo, veliki broj britanskih medija se uopšte nije bavio penalom koji je Mažić dosudio ili ofsajdom kod drugog gola PSŽ-a, a na koji se Manuel Pelegrini žalio.
Svesni su i oni da je Milorad Mažić sa svojim timom odradio još jedan sjajan posao i dokazao da je u samom vrhu evropskog i svetskog suđenja.
Srbija, s druge, strane, mora da bude svesna da pomenuti trio našu zemlju predstavlja u najboljem mogućem svetlu. Predstavljaće i na EP u Francuskoj gde će, nema dileme, naš sudijski tim dobioti samu završnicu šampionata. A tamo, osim njih, drugih predstavnika nemamo...
Za kraj - ne možemo, a da ne pomeneno jednu bitnu činjenicu. U Premiejr ligi se, kolo za kolom, događaju neverovatne greške sudija koji ditrektno ili indirektno utiču na rezultate.
Da ne idemo daleko, pomenućemo greške sudijske trojke na meču Vest Hem - Arsenal, a ukoliko i odemo par godina unazad setićemo se komičnih, ali istovremeno i tužnih scena, iz 2014. i 2015. godine.
Scena u kojima je glavni sudija isključio Okslejda Čemberlena umesto Gibsa, ili kada je zamenio Džona O'Šeja i Vesa Brauna u Snaderlendu, odnosno kada je delilac pravde na meču Mančester Siti - VBA prošle sezone isključio defanzivaca tima iz Birmingema Gareta Mekolija umesto da je pokazao crveni karton Kregu Dosonu koji je napravio faul.
Stoga bi Polu neko trebalo da objasni da bi engleske sudije, na primer, mogle dosta toga da nauče od Mažića, Đurđevića i Ristića. A subjektivne i maliciozne izjave neka sačuva za sebe. I on i komentator Bi-Bi- Sija...
(M. Marić)