Roma razbila Lacio u paramparčad, Mihajlović nikad nije bio bliži otkazu (VIDEO)

Bez najvatrenijih pristalica oba kluba, koji su bojkotovali gradski derbi, ekipa Lučana Spaletija deklasirala "nebeskoplave" 4:1

Tužan derbi bez navijača tužan je bio samo za igrače Lacija.

Roma je pokazala da je u ovom trenutku daleko bolji tim od "ljutog" rivala koga je savladala ubedljivo i gotovo ponizila - 4:1! Ujedno nastavila skoro besprekornu nisku rezultata pod vođstvom Lućana Spaletija.

"Vučici" je ovaj trijumf omogućio da gotovo obezbedi treće mesto, a sada joj ni druga pozicija više nije tako daleko posle kiksa Napolija u Udinama.

Utakmica na "Olimpiku" protekla je u atipično mlakom ambijentu, iz razloga što su pristalice oba kluba bojkotovale derbi zbog određenih bezbednosnih mera od strane vlasti, pa je okupljanje ultrasa za ovu priliku bilo zakazano na drugim mestima, gde se organizovano pratio derbi.

El Šaravi i Džeko su obezbedili Romi sigurnih i potpuno zasluženih 2:0, Parolo je u jeku inicijative Lacija doneo nadu ekipi Stefana Piolija, ali su u poslednjih deset minuta Florenci i Parolo kaznili previše rizičnu igru protivnika i stavili tačku na trijumf "vučice".

Siniša Mihajlović će, nažalost, morati da prihvati realnost i pomiri se sa istinom da on i Milan jednostavno ne funkcionišu. Njihova veza, polako ai sigurno, postaje mučenje.

"Rosoneri" su dobro počeli u Bergamu, golom Luiza Adrijana iz penala, ali su na kraju izgubili meč (2:1) što je sad već težak problem za srpskog trenera, jer njegova ekipa već četiri kola ne zna za trijumf pa je sada i plasman u Evropu pod znakom pitanja.

Ne bi trebalo da iznenadi ako narednih dana uprava Milana razreši Srbina dužnosti, jer je očigledno da je tim u opasnom kontra ritmu.

Strelac pobedonosnog gola za Atalantu Alehandro Dario Gomez u 62. minutu, ali će se sa ovog meča najviše pamtiti bravura Maurisija Pinilje i njegove čudesne "makazice" kojima je izjednačio u finišu prvog poluvremena.