Arsenalov mat u dva poteza (VIDEO)

Tobdžije sa 2:0 slavile na Gudisonu protiv Evertona

Fudbaleri Arsenala slavili su na teškom gostovanju Evertonu sa 2:0 (2:0), na otvaranju 31. kola engleske Premijer lige.

Ekipa Arsena Vengera sav posao završila je u prvom poluvremenu kada su strelci bili Dani Velbek u 7. i Ivobi u 43. minutu.

Kako su igrači Evertona igrali u nastavku, možda je bolje bilo da se nisu ni vraćali na teren posle pauze. Tobdžije su i u drugom poluvremenu mogli da daju još dva gola.  S druge sztrane, najbolju priliku na meču za Karamele imao je Jagleka 20 minuta pre kraja.

Arsenal sada za Lesterom zaostaje osam bodova, tri za Totenhemom, ali i pored toga što je odigrao prvi meč kola nema utakmicu više u odnosu na konkurente. Everton je ostao na 12. mestu sa 38 bodova.