ĐOKOVIĆ U RIMU: Tomić prva prepreka u večnom gradu

U delu žreba najboljem svetskom teniseru nalaze se Janko Tipsarević i Viktor Troicki

Novak Đoković je neočekivano rano, još u četvrtfinalu, okončao učešće na Mastersu u Madridu, pa ima dovoljno vremena da se pripremi za turnir u Rimu, gde brani titulu, ali i analizira sledećeg protivnika Bernarda Tomića.

Australijanac će, po svemu sudeći, biti prvi rival najboljem teniseru planete, pošto se na startu turnira u večnom gradu sastaje sa kvalifikantom.

Ðokovića, koji brani titulu u italijanskoj prestonici, u nastavku takmičenja čekaju Huan Ignasio Čela, Radek Štepanek ili Huan Monako, a u četvrtfinalu Huan Martin del Potro ili Žo Vilfred Conga.

Kao i u Madridu, u projektovanom polufinalu Ðoković bi igrao protiv Švajcarca Rodžera Federera.

U istoj polovini žreba nalaze se i srpski teniseri Janko Tipsarević i Viktor Troicki.

Tipsarević bi sa Novakom mogao da se sastane tek u polufinalu, a njegov protivnik u drugoj rundi biće Švajcarac Stanislas Vavrinka ili kvalifikant.

Troicki turnir počinje u prvom kolu, i to protiv domaćeg tenisera Filipa Volandrija.

ANU I JELENU ČEKA PAKAO

Najbolje srpske teniserke Ana Ivanović i Jelena Janković neće imati lak posao na startu WTA turniru, koji se od ponedeljka igra u Rimu.

Ivanovićeva se u prvom kolu sastaje sa Ruskinjom Svetlanom Kuznjecovom, trenutno 28. igračicom sveta, a ukoliko prebrodi ovu prepreku, Ana bi u drugom kolu igrala protiv Kristine Mekhejl iz SAD ili kvalifikantkinje.

Jankovićeva u prvom kolu igra protiv Rumunke Sorane Kirstee, od koje je 2009. izgubila na Rolan Garosu 6:3, 0:6, 9:7.

Turnir Masters serije u Rimu počinje u ponedeljak, i igra se za ukupni nagradni fond od 2,95 miliona evra.

(Telegraf.rs / Tanjug)