Spektakl u Minhenu: Milerove "makazice" za TV špice! (VIDEO)

Bajern napravio najbolju moguću uvertiru pred sudar sa Juventusom u Ligi šampiona

Bajern ne da rivalima ni da pomisle da mogu ugroziti lidersku poziciju nedodirljivog šampiona.

Bavarci su 19. pobedu ove sezone upisali protiv Darmštata, ali tek posle preokreta u drugom poluvremenu kada su zaigrali u prepoznatljivom ritmu i "samleli" protivnika za konačnih 3:1.

Tvorac preokreta bio je Tomas Miler, a tačku na još jednu sigurnu pobedu ekipe Pepa Gvardiole stavio je prvi golgeter lige Robert Levandovski, njegovim 22. golom.

Gosti su poveli u prvom poluvremenu preko Sandra Vagnera, ali je i najvećim optimistima među navijačima gostiju i u tom trenutku bilo jasno da će protiv mašinerije kakva je Bajern Darmštat teško sačuvati prednost do kraja utakmice.

Tako je i bilo. U nastavku meča Bajern je ubacio u "višu brzinu" i preokrenuo preko igrača utakmice Milera.

Drugi gol reprezentativca Nemačke bio je priča za sebe: prijem na grudi, gimnastika i "makazice" - lopta u gornji desni ugao, van domašaja golmana Darmpštata, za delirijum na "Aliancu".

Od pet utakmica odigranih u subotu popodne četiri su završene u korist domaćih timova. Jedini je Volfsburg odbranio čast gostiju, pošto je remizirao u Berlinu protiv Herte.

Pored Bajerna, trijumfe su upisali Borusija Menhengladbah, Hofenhajm i Igolštat.

Od srpskih internacionalaca igrali su Filip Mladenović (starter) i Miloš Jojić (ušao sa klupe), za Keln.