Mihin Milan demolirao ''jugoslovenski'' Inter: Ikardi promašio penal, a potom je usledio potop (VIDEO)

Rosoneri slavili sa 3:0 protiv gradskog rivala koji je promašio penal pri rezultatu 1:0 za Milan

Kada je najteže - Milan je odigrao najbolje! Izabranici Siniše Mihajlovića pobedili su gradaskog rivala Inter u derbiju 22. kola Serije A rezultatom 3:0 (1:0).

Potpuno zasluženo, ali je vrlo lako ishod mogao da bude drugačiji da je Mauro Ikardi iskoristio penal u 70. minutu, pri rezultatu 1:0 za Rosonere. Najstrožu kaznu skrivio je Aleks koji je u 35. minutu matirao Handanovića i načeo Inter.

Samo tri minuta pošto je Ikardi, nad kojim je napravljen penal, pogodio stativu, Milan je povisio na 2:0. Baka se najboj snašao u kaznenom prostoru Neroazura, a pitanje pobednika je rešio Nijang u 77. minutu.

Moglo je da bude i 4:0 za nominalnog domaćina, ali Handanović u 82. minutu zaustavio šut Balotelija. Pored Handanovića, u startnoj postavi Intera bili su još Ivan Perišić, Marselo Brozović, Stevan Jovetić i Adem Ljajić. Dakle, prava mala Jugoslavija.

Vredi pomenuti i to da je Roberto Manćini dobio crveni karton na poečtku drugog poluvremena jer se bunio što sudija nije svirao penal još u 55. minutu.Usporeni snimak je pokazao da nije bio u pravu.