NBA: Vašington pobedio u Majamiju (VIDEO)

Šampion Dalas izgubio u Čikagu, Juti ubedljivo produžetak protiv Orlanda

Bliži se kraj ligaškog dela NBA. Poznato je 14 učesnika osmine finala plej-ofa, a za još dva mesta konkurišu dva tima u Istočnoj konferenciji (Filadelfija, Milvoki) i tri u Zapadnoj (Juta, Finiks, Hjuston).

Vašington je bez ikakvih šansi, pošto je pretposlednji među 15 timova na Istoku, ali je kao gost savladao vicešampiona Majami 86:84. Odlučujući pogodak postigao je Nene pola sekundi pre kraja. Bivši Partizanov košarkaš Čeh Jan Veseli dao je šest poena.

Od tri Majamijeve zvezde (Džejms, Boš, Vejd) igrao je samo Vejd, ali je na terenu proveo tek tri minuta, pošto je nehotice povredio palac leve ruke. Poraz domaćina označio je da u plej-of kreće sa drugog mesta.

Zanimljivo je bilo u Juti, gde je domaćin savladao Orlando na produžetak - 117:107. Gosti su imali šut za pobedu, ali je Heris sjajno izblokirao Nelsonov pokušaj za tri poena u zvuk sirene. U dodatnih pet minuta Juta je dala 16 poena, a Orlando samo šest.

Šampion Dalas izgubio je u Čikagu 93:83. Značajan doprinos pobedi "bikova" dao je Derik Rouz (11 poena), koji se vratio u tim posle tri utakmice propuštene zbog povrede.

Da doigravanje za titulu počinje danas, parovi bi bili sledeći: ISTOK – Čikago – Filadelfija (Čikago ima 2:1 ove sezone), Majami – Njujork (3:0), Indijana – Orlando (3:1), Boston – Atlanta (2:1); ZAPAD – San Antonio – Juta (3:1), Oklahoma – Dalas (3:1), Los Anđeles Lejkers – Denver (3:1), Los Anđeles Klipers – Memfis (2:1).

Finiks – Denver 107:118

(Braun 28, Gortat 18, Telfer 15 – Louson 29, Aflalo 19, Farid 18)

Indijana – Filadelfija 106:109 (produžetak)

(Vest 32, Hansbro 17, Džordž 16 – Brend 20, Vilijams 19, Holidej 17)

Majami – Vašington 84:86

(Čalmers, Miler po 16, Pitmen 12, Kol 11 – Martin 22, Serafin 17, Vol 13, Veseli 6)

Čikago – Dalas 93:83