ZA DLAKU: Naslednicu Ivane Španović 3 cm delilo od medalje na Svetskom prvenstvu!

Milica Gardašević je skokom od 6,20 metara zauzela šestu poziciju na šampionatu planete za juniore

Srpska atletičarka Milica Gardašević, jedina je naša predstavnica koja je uspela da uđe u finale na Svetskom prvenstvu za mlađe juniore i juniorke. Skok od 6.20 metara bio je dovoljan za šesto mesto ovoga puta.

Uzbudljivo i napeto je bilo u disciplini skok u dalj tokom svih šest serija. Trka do medalja bila je neizvesna do samog kraja.

Nažalost samo 3 centimetram delilo je od medalje naslednicu Ivane Španović, a 22 centimetra od zlata, ali Milica je svakako postigla ogroman uspeh time što se nalazi na šestom mestu u svetu. Osim najdaljeg skoka koji je ostvarila u petoj seriji, imala je još dva ispravna skoka, u prvoj 5.85 metara i u trećoj 6.10 metara.

Deveto prvenstvo sveta održano je u Kaliju, Kolumbiji, a našu zemlju predstavilo je 11 atletičara.

Bronzanu medalju u skoku udalj zauzela je Maja Bedrac iz Slovenije sa daljinom od 6.22 metara, drugo mesto pripalo je Kaizi Karlen iz Švedske skokom od 6.24m, a zlato je osvojila Tara Dejvis sa rezultatom 6.41m.