NBA: Katastrofa Vašingtona, Orlando u krizi

"Čarobnjaci" postigli 65 poena, i poražani su sa 38 poena razlike u "Medison Skver Gardenu"

Pobedu večeri ostvario je Njujork nad Vašingtonom, čije boje brani Jan Veseli. Čeh je u skandaloznom promašaju 103:65 u čuvenom "Medison Skver Gardenu" bio bez poena, a navijači su se sprdali sa gostujućom ekipom skandirajući "47" posle treće četvrtine, jer su toliko poena postigli gostujući košarkaški posle 36 minuta.

Nisu se srpski predstavnici proslavili na dva meča u NBA ligi tokom noći. Vladimir Radmanović radovao se sa saigračima u Atlanti posle trijumfa na Floridi protiv Orlanda 109:81, a zabeležio je samo tri poena (šutirao trojke 1/4).

Orlando je novim porazom potvrdio da je u žestokom kanalu i da samo pukom srećom, tačnije skraćenim sistemom lige, ima mogućnost da sačuva plasman u plej-of. Pitanje je da li bi Hauard i ekipa isto ostvarili da se igraju regularne 72 utakmice tokom ligaškog dela.

Boston je pao u Kanadi protiv Toronta, a u slabo šutersko veče Seltiksa uklopio se i Saša Pavlović. Bio je bez poena na prvom meču teške serije gostovanja koja sledi jednom od najvećih klubova u istoriji u narednih nedelju dana.