NBA: Nema Kobija, odmah "-20"

Lejkersi poniženi u Finiksu. Kris Pol vodio Kliperse do slavlja. Peković 11 poena, Pavlović 8

Los Anđeles Lejkersi u Finiksu su igrali bez Kobija Brajanta i, kako to obično biva, lako položili oružje. Sansi su bili ubedljivi - 125:120, pa su opet na pobedu ispod crte za plej-of.

Najbolji igrač Lejkersa nije igrao zbog upale leve potkolenice, a pokušao je da ga zameni Pau Gasol. Sa 30 poena, Španac ipak nije uspevao više od toga da drži svoju ekipu prvo poluvreme u životu. Kasnije su domaći na krilima Šenona Brauna (24 poena) i Majkla Reda (23 poena) stvari postavili na svoje mesto.

Boston je u četvrtom ovogodišnjem duelu protiv Indijane zabeležio drugu pobedu. Najzaslužniji za slavlje četvrte ekipe Istoka bio je Pol Pirs sa 24 poena. Indijana je i pored poraza ostala na trećoj poziciji Istočne konferencije sa 3 pobede više od Seltiksa.

Saša Pavlović imao je nešto veću minutažu - za 14 minuta ubeležio je osam poena.

Minesota je kvalitetniji tim od Šarlota, ali je poražena na terenu "stršljenova" - 99:90. Darko Miličić nije igrao u porazu "vukova", dok je Nikola Peković ostvario 11 poena u 29 minuta provedenih na parketu. Logično, kod gostiju iznad svih Kevin Lav (29 poena, 14 skokova).

Učinak dana imao je Kris Pol - 19 poena, 15 asistencija, sedam ukradenih lopti. Doduše, u pobedi Klipersa nad Sakramentom efikasniji od njega bili su Blejk Grifin (29 poena) i Rendi Foje (25). Klipersi su sva tri meča protiv "kraljeva" rešili u svoju korist, a 109:94 je najubedljiviji od tri trijumfa.