Stanojević debitovao porazom, gol Ljubinkovića

Bivši Partizanov trener moraće dobro da zasuče rukave, jer je Dalijen Aerbin poslednji posle petog kola

Bivši trener srpskog fudbalskog prvaka Partizana Aleksandar Stanojević (38) porazom je debitovao na klupi kineskog prvoligaša Dalijen Aerbina, koji je sa tri uzastopna remija i sada već dva poraza poslednjeplasirani u prvenstvu sa 16 timova.

Uspešniji je pred svojim navijačima bio Šangaj Šenćin sa 3:1. To je jedna od samo tri ekipe koje imaju domaćeg trenera. Domaćin je vodio 2:0, Čileanac Kanales je smanjio u 64. minutu, ali je svaka neizvesnost nestala pogotkom u 76. minutu.

Marko Ljubinković, koji je nedavno pojačao Čangčun trenera Svetozara Šapurića, postigao je vodeći gol na gostovanju kod Henana. Domaćin je ipak preokrenuo i pobedio 2:1.