Kartonijada u Kataloniji i pobeda Barse, Grizman nadmašio Benzemu!

Vicešampion Španije je u komšiluku igrao 36. minuta bez isključenog Albe, ali je na vreme obezbedio tri boda

Barselona je, prema očekivanju, uspešno završila misiju u komšiluku, pobedila Espanjol i uvećala prednost ispred Reala, koji ima pet bodova manje, uz meč manje, koji igra u nedelju u Vigu.

Katalonci su u gradskom derbiju savladali Espanjol rezultatom 2:0 golovima Nejmara i Mesija, a meč je, pored trijumfa ekipe Luisa Enrikea, obeležila obostrano nervozna igra, pa je sudija morao da smiruje igrače sa čak 12 žutih kartona i dva crvena.

Mesi konačno otkrio ko mu je najbolji prijatelj u Barsi (VIDEO)

Arbitar je najpre poslao u svlačionicu beka gostiju Đordija Albu, koji je u roku od samo desetak sekundi dobio dva žuta kartona, početkom drugog poluvremena. Prvo ga je delilac pravde javno opomenuo zbog nervozne reakcije i šutiranja lopte, a odmah potom i zbog psovki upućenih deliocu pravde.

Srećom po Albu i Katalonce, Barsa je do tada već imala prednost od 2:0 koju joj je doneo nezaustavljivi napadački trio Mesi-Nejmar-Suares, za koje igrači Espanjola nisu imali rešenja u prvih dvadesetak minuta, u periodu kada su viđena oba gola.

U završnici meča i igrač domaćeg tima Moreno je u kratkom roku dobio dva žuta kartona.

Atletiko Madrid je rutinski savladao Elče 3:0 uz dva gola francuskog napadača Antona Grizmana, koji je tako, sa 22 gola ove sezone, postao najefikasniji Francuz u jednoj sezoni La Lige.

Grizman je nadmašio zemljaka Karima Benzemu koji je u sezoni 2011/2011. postigao gol manje.