Nije Super nego Premijer liga: 19 golova na 7 utakmica

Javor slavio na Karaburmi, Jagodina razmontirala Spartak, Metalac sa tri boda ponovo razmišlja o opstanku...

Kakav fudbalski dan u Srbiji. Iako je u derbiju kola u Kragujevcu bilo 0:0, na ostalih šest mečeva viđeno je 19 pogodaka, a Partizan i Vojvodina tek bi trebalo da igraju u Humskoj.

Profiteri kola bez sumnje su Jagodinci, Javor i Metalac.

Borac posle pobede nad Kragujevčanima u prošlom kolu nije uspeo da ponovi dobru igru u Lučanima. Metalac je već posle 45 minuta imao stablnu prednost i stigao du druge pobede u sezoni, praktično ušavši u poslednji voz za opstanak u eliti. Gosti su bolje odigrali drugih 45 minuta, došli u šansu da se izbore za remi, ali u poslednjih deset minuta nisu uspeli da stignu do 3:3.

Sa "ćuranima" nema šale.

Odličnu prolećnu formu Jagodina je potvrdila protiv Spartaka. Čak 3:0 posle prvih 45 minuta, jasno su stavili do znanja da Jagodinci ozbiljno razmišljaju o vizi za Evropu naredne sezone. "Ćurani" su za dva boda smanjili zaostatak za Radničkim i na dobrom su putu da ostvare najbolji plasman u istoriji kluba.

Spektakularan fudbal igrao se na Karaburmi. Javor je dva puta vodio, OFK se vraća, ali posle trećeg gola tima iz Ivanjice domaćin nije mogao da se oporavi. Spektakularan meč posebno odgovara gostima, koji su u kriznom trenutku osvojili tri važna boda u borbi za opstanak.

Sloboda je autogolom Miovića osvojila tri boda protiv Smedereva, dok Novi Pazar nije uspeo da slomi otpor BSK pred praznim tribinama i sebe ostavio u nezavidnoj poziciji pred rasplet prvenstva.