Posle Rome kiksnuo i Juventus!

Stara dama nije uspela da savlada fenjeraša. Vidal u finišu promašio penal za pobedu i tako ostavio Romu u trci za titulu

Aktuelni šampion Italije spotakao se na gostovanju u Ćezeni i ovom utakmicom kompletirano je 23. kolo italijanske Serije A.

Iako se očekivala rutinska pobeda izabranika Masimilijana Alegrija, fudbaleri Ćezene su odigrali hrabro i zasluženo stigli do boda.

Poveli su domaćini golom Djurića, u kratkom razmaku preokrenuli su Morata i Markizio, a gol za izjednačenje postigao je Brienca.

U 82. minutu Arturo Vidal je sa penala promašio ceo gol i propustio šansu za trijumf.

Fudbaleri Intera ubedljivo su pobedili u Bergamu ekipu Atalante sa 4:1 (2:1).

Neroazuri su ove sezone mnogo puta dokazali da igraju toplo-hladno, što su demonstrirali i na stadionu Atleti D'Azuri.

Tim Roberta Manćinija je podsetio na slavne davne i lagano došao do bodova koji ga vraćaju u gornji deo tabele i borbu za Evropu.

Inter je na startu poveo golom Ðerdana Šaćirija iz penala, Atalanta ubrzo izjednačila preko Maksija Moraleza, ali je ekipa iz Milana do kraja meča postigla tri gola, od kojih su posebno bili efektni Fredija Guarina.

Nemanja Vidić je celu utakmicu presedeo na klupi "neroazura", dok je Zdravko Kuzmanović ušao umesto Marcela Brozovića u 82. minutu.

Fudbaleri Rome zabeležili su još jedan remi, čak peti u poslednjih šest utakmica.

Roma na Olimpiku nije uspela da postigne gol najlošijem timu Serije A Parmi i jasno je da moraju da podignu formu ako žele Skudeto.

Uzbudljiv meč viđen je na Marasiju u Ðenovi. Viđeno je čak sedam goova, a domaći tim deklasirao je Veronu sa 5:2. Blistao je zaboravljeni napadač Milana, na pozajmici u Ðenovi, Mbaje Nijang sa dva gola, a isto toliko puta se u strelce upisao veteran Verone Luka Toni.

Lacio nastavlja poteru za Napolijem i mestom koje vodi u Ligu šampiona jer je pobedio na neugodnom gostovanju u Udinama. Važna tri boda doneo je vezista Antonio Kandreva iz penala.

U preostalom meču Torino i Kaljariji su remizirali - 1:1.