Ovaj rezultat u Evroligi obradovaće sve navijače Zvezde!

Ekipa Albe nije uspela da napravi još jedan brejk u TOP 16 fazi, jer je poražena od Žalgirisa sa 75:62

Košarkaši Crvene zvezde na startu TOP 16 faze imaju dva poraza iz isto toliko mečeva, ali pored toga igrači i navijači crveno-belih ne bi trebalo da gube nadu da može da se dođe do čuda i plasmana među osam najboljih timova Evrope.

U prilog tome Zvezdi ide na ruku rezultat meča iz Litvanije, gde je u okršaju Žalgirisa i Albe domaći tim slavio sa 75:62, čime je sprečio goste iz Nemačke da stignu do drugog trijumfa u TOP 16.

Naime ekipa Saše Obradovića je u prvom kolu TOP 16 faze slavila kod kuće protiv Barselone, a svaki trijumf protiv velikana održava "autsajdere" u igri za plasman u završnicu Evrolige.

Košarkaše Žalgirtisa protiv Albe predvodili su Anderson sa 16 poena i Jankunas sa 14, dok je kod gostiju najbolji bio Džamel sa 16.

U ostalim mečevima Fenerbahče je slavio protiv Nižnjeg u gostima sa 78:60, čime su izabranici Željka Obradovića stigli do prve pobede u TOP 16 fazi.

Najbolji u turskom timu bio je Gaudlok sa 23 poena, Bogdan Bogdanović postigao 17 poena, a Nemanja Bjelica sedam.  Kod Nižnjeg Kinzi je postigao 16 poena.

Košarkaši Efesa savladali su u Istanbulu ekipu Unikahe sa 74:70 (15:23, 19:26, 23:8, 17:13), a tim srpskog stručnjaka Dušana Ivkovića ostvario je drugu pobedu u Top 16 fazi Evrolige nakon spektakularnog preokreta.

Efes je na poluvremenu imao čak 15 poena zaostatka (49:34), međutim, u nastavku je zaigrao izvanredno, pa je slavio potpuno zasluženo, nanevši gostima iz Španije drugi poraz u grupi F.

Domaćina su do uspeha predvodili Džening sa 17i Perperoglu i Drejper sa po 13 poena, dok je oporavljeni srpski centar Nenad Krstić dodao četiri.

Najefikasniji u timu Unikahe bili su Kuzninskas i Golubović sa po 10, a reprezentativac Srbije Stefan Marković ubacio je pet poena.

Evroliga, TOP 16, drugo kolo:

Grupa E

Barselona – Panatinaikos 80:76

Žalgiris – Alba 75:62

Makabi – Crvena zvezda 78:67

Real Madrid – Galatasaraj 93:78

Tabela: Real Madrid 2-0, Barselona 1-1, Makabi 1-1, Panatinaikos 1-1, Galatasaraj 1-1, Alba 1-1, Žalgiris 1-1, Crvena zvezda 0-2.