Spremite se za čarobne stadione u 2015-oj! Evo ko sve dobija novi (FOTO)

Mnogo stadiona čija imena smo naučili prethodnih godina nestaće sa mape u narednoj godini, odnosno, timovi koji na njima igraju dobiće svoje nove domove koji su moderniji, lepši i većeg kapaciteta. Upoznajte ih

Kada je u pitanju fudbal mnogo novih i značajnih stvari nas očekuje u 2015. godini, a jedna od njih jesu i novi sportski objekti koje ćemo dobiti priliku da upoznamo. Biće tu dosta promena koje su nam do sada bile poznate u fudbalskom svetu.

Mnogo stadiona čija imena smo naučili prethodnih godina nestaće sa mape u narednoj godini, odnosno, timovi koji na njima igraju, dobiće svoje nove domove koji su moderniji, lepši i većeg kapaciteta. Zato ćemo vas upoznati sa nekim novim fudbalskim objektima koji bi trebalo da budu otvoreni u novoj godini.

Nacionalni stadion u Bakuu, Azarbejdžan (68.700)

Novi velelepni objekat u glavnom gradu Azarbejdžana na kome se trenutno izvode završni radovi biće otvoren u februaru 2015. godine. Na njemu će igrati reprezentacija Azarbejdžana u budućnosti, a ovaj stadion je određen i za domaćina Evropskih igara 2015. godine, kao i mesto na kome će se igrati utakmice Evropskog prvenstva 2020. godine.

Stadion u Karbali, Irak (30.000)

Novi stadion na ovoj listi koji bi trebalo da otvori svoje kapije u 2015. godini za sve ljubitelje fudbala u Iraku. Ovo je novi dom lokalnog fudbalskog kluba Karbala.

Nou Mestalja, Španija (61.500)

Fudbaleri Valensije će od 2015. godine dobiti novi dom i zameniti staru Mestalju novom. Izgradnja novog stadiona je počela još 2007. godine, ali su radovi prekidani nekoliko puta zbog problema sa finansiranjem. Ipak, očekuje se da bude završen i otvoren, a njegova izgradnja koštaće oko 300 miliona evra.

Olimpijski stadion u Al Anbaru, Irak (30.000)

Stadio koji je građen po FIFA standardima koji košta 100 miliona evra. Pored fudbalskih ovaj objekat će služiti i za druge događaje.

Stadion svetlosti, Francuska (58.000)

Legendarni Žerlan odlazi u penziju, jer Olimpik iz Liona dobija novi dom, baš kao što je predsednik ovog kluba Žan-Mišel Ola najavio 2008. godine. Takođe ovaj stadion je izabran da bude jedan od 12 domaćina Evropskog prvenstva koje se održava u ovoj zemlji 2016. godine. Cena troškova izgradnje iznosiće do 450 miliona evra.

Stadion 28. mart, Libija (85.000)

U Libiji se posle nekoliko decenija ponovo velika pažnja posvećuje fudbalu, a zato će i njihov nacionalni tim dobiti svoj stadion u Bengaziju, odnosno, biće izvršena kompletna rekonstrukcija starog sa neverovatnim brojem mesta. Na njemu će se igrati i mečevi Afričkog kupa nacija 2017. godine kada ova zemlja bude bila domaćin turnira.

Novi stadion Bordoa, Francuska (42.000)

Baš kao Lion i Bordo će dobiti novi moderni fudbalski objekat na kome će igrati njihovi fudbaleri, ali utakmice Evropskog prvenstva 2016. godine. Zvanično bi trebalo da bude otvoren u poslednjem kolu ovosezonskog šampionata Francuske kada Monpelje bude gostovao. Nije poznato koji će naziv nositi, a cena izgradnje je bila 183.000.000 evra.

Avaja stadion, SAD (18.000)

Novi dom tima San Hoze Ertkvejks koji se takmiči u MLS ligi i napravljen je samo za potrebe fudbalskih mečeva. Na njegovu izgradnju je potrošeno 100 miliona dolara, a otvaranje je zakazano za 22. mart 2015. godine.

Novi stadion Antalije, Turska (41.703)

Član elitnog ranga u Turskoj dobiće svoj novi stadion koji će u potpunosti biti pokriven, a inače je trebalo da bude otvoren 2014. godine, ali su radovi na njemu kasnili, pa je veliko otvaranje pomereno za 2015.

Šahr Behešt stadion, Iran (25.000)

Jedan od stadiona koji će do kraja decenije biti izgrađeni u Iranu, a ovaj se nalazi u gradu Mašad i na njemu će igrati FK Padideh. Otvaranje je najavljeno za jun 2015. godine.

8. Kejsment park, Severna Irska (40.000)

Ovo je stari stadion koji je doživeo značajnu rekonstrukciju i povećanje kapaciteta, a trebalo bi da bude otvoren u Belfastu u septembru 2015. godine. Na njemu će pored fudbalskih mečeva se igrati još i ragbi mečevi.

Nacionalni stadion u Viljnusu, Litvanija (25.000)

Fudbalska reprezentacija Litvanije će konačno dobiti svoj dom na kome će igrati. Cena ovog zdanja je oko 75 miliona evra.

Babil (Vavilon), Irak (32.000)

Mnogo novih stadiona ugledaće svetlost dana sledeće godine u Iraku, a ovaj je jedan od njih. Nalazi se u gradu Al Hilal, koji je kao što i ime stadiona kaže u blizini antičkog Vavilona. Izgradnja ovog objekta koštala je 84 miliona evra.

Nacionalni stadion u Viljnusu, Litvanija (25.000)

Fudbalska reprezentacija Litvanije će konačno dobiti svoj dom na kome će igrati. Cena ovog zdanja je oko 75 miliona evra.

Stadion CSKA iz Moskve, Rusija (30.000)

Rekonstruisani stadion "armejaca u Moskvi", a po završetku radova trebalo bi da ima izgled trofeja UEFA kupa, prvog evropskog pehara koji je osvojio CSKA. Radovi na rekonstrukciji su nekoliko puta prekidani, a najduža pauza je bila od 16 meseci, međutim, trebalo bi da bude spreman u 2015. godini. Oko 200 miliona evra je uloženo u rekonstrukciju, a na njemu se neće igrati utakmice Svetskog prvenstva 2018. godine.

Fransisk fon Nojman, Rumunija (17.500)

Stadion na kome će igrati rumunski drugoligaš Arad, odnosno, to ovaj objekat je u stvari rekonstruisani stari istoimeni stadion, samo sa za 10.000 večim brojem mesta.

Al Mina stadion, Irak (30.000)

Još jedno zdanje koje se gradi u Iraku na kome će igrati lokalni klub Al Mina iz grada Basra. Bilo je predviđeno da bude otvoren 2014., ali ipak usledn kašnjenja datum otvaranja je pomeren.

Munisipal stadion u Montes Klarosu, Brazil (15.000)

Brazilci i posle svetskog prvenstva nastavljaju da ulažu u infrastrukturu, pa je proizvod toga i ovaj objekat.

(Telegraf.rs)