Dortmund poražen na samom startu Bundeslige! (FOTO)

Ekipa Jirgena Klopa savladana je na svom terenu od Bajera iz Leverkuzena rezultatom 0:2

Vicešampion Nemačke nije dobro startovao u novoj sezoni! Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena savladali su u Dortmundu ekipu domaće Borusije sa 2:0, u preostaloj utakmici programa 1. kola nemačke Bundes lige.

Gosti su priredili iznenađenje i odneli sva tri boda u susretu sa "milionerima", a meč je obeležio Karim Belarabi, koji je postigao najbrži gol u istoriji Bundes lige.

On je mrežu golmana Langeraka zatresao već u devetoj sekundi, pa je za dve sekunde nadmašio dosadašnji rekord napadača minhenskog Bajerna, Brazilca Ðovanea Elbera, koji je 31. januara 1998. godine na meču protiv Hamburgera postigao gol u 11. sekundi.

Uzalud su "milioneri" pokušavali da u nastavku utakmice dođu barem do remija, u razočaravajućem izdanju nisu imali rešenja pred cvrstom protivničkom odbranom.

Bajer je odoleo pritiscima i slavio potpuno zasluženo, nakon što je u sudijskoj nadoknadi Kisling kaznio propuste domaćina i potvrdio uspeh.

U timu Borusije reprezentativac Srbije Miloš Jojić bio je starter i igrao je do 75. minuta, dok je oporavljeni defanzivac Neven Subotić presedeo na klupi.