Milan konačno slavio protiv Intera u gradskom derbiju! (VIDEO)

Golom Najdžela De Jonga, "rosoneri" trijumfovali u "derbiju dela Madonina" i održali šanse za kvalifikacije u Ligu Evrope

Fudbaleri Milana nadigrali su gradskog rivala Inter u "derbiju dela Madonina", u okviru 36. kola Serije A, rezultatom 1:0.

Ovo je bila peta pobeda "rosonera" u poslednjih šest mečeva, i sada kao osmoplasirana, ekipa Klarensa Sedorfa mogla bi da se nada mestu u kvalifikacijama za Ligu Evrope.

Navijači crveno-crnog kluba su zadovoljni i zbog činjenice da su njihovi igrači konačno pobedili gradskog rivala, posle četiri poraza i jednog remija.

Derbi Milana nije obilovao prelepom igrom, ali su uslovno rečeno domaćini bili od sredine prvog poluvremena bolji rival. Najbolju priliku u prvom poluvremenu imao je Kaka, kada je sa velike distance pogodio prečku.

Interu se nije isplatila preterano defanzivna taktika, tako da je Milan u 65. minutu stigao do zasluženog gola, posle prekida. Mario Baloteli je odlično centrirao iz slobodnog udarca, a golmana Handanoviča matirao je Najdžel De Jong.

Do kraja meča je Baloteli još jednom zatresao mrežu, ali je gol poništen zbog ofsajda.

Ovo je bio drugi poraz neprepoznatljivog Intera posle 14 mečeva.