Pametni telefoni su ubice seksa!

Koliko god da imamo koristi od savremene tehnologije, još više je štete. Stalno “buljenje” u smarftone i druge gedžete sistematski nam uništava porodični, prijateljski, ljubavni i seksualni život

Znate onaj osećaj kad se konačno, nakon teškog dana, oboje zateknete za istim stolom, sa idejom da konačno jedno drugom priuštite romantično-erotsko veče uz klopu, za koje dugo niste imali vremena. Međutim, umesto značajnih pogleda u oči, flerta i zavođenja, vaši pokušaji završe se tako što vam voljena osoba, zadubljena u svoj pametni telefon, tablet ili komp na svaku vašu reč samo klimne glavom i promrmlja “Mhmm”, “Dobro”, ili “Da, da, slušam te”.

Koliko vam je nakon toga do seksa? Pitanje je da li ćete uopšte “voljenoj osobi” poželeti poljubac za laku noć.

Nažalost, ovo je realnost većine savremenih parova. Stalna potreba da se visi na društvenim mrežama, odgovara na poslovne mejlove ili traga za nekakvih inormacijama - totalni je ubica svake potrebe za intimnošću. Jednostavno, ljudi su postali toliko opsednutim virtuelnim sadržajima, da ne vide seksepil čak ni kad im je ispred nosa.

Ono što je najtužnije jeste to što ćete vremenom jedno drugom poslati više X-ova, ljub-ova ili :* emotikona, nego što ćete sočnih poljubaca razmeniti u stvarnosti. Ili, možda još gore, jedno drugom ćete poslati više svojih nevaljalih selfija nego što ćete jedno drugo svlačiti u spavaćoj sobi.

Da li stvarno želite da vam se život svodi na internet i SMS smajlije i prazne reči i slike? Istraživanje Misuri univerziteta, sprovedeno na Fejsbuk korisnicima starim između 18 i 82 godine potvrđuje najmračnije sumnje – društvene mreže su glavni krivac za sukobe u vezama.

Kada vaš partner više visi na Fejsu, nego što razgovara s vama, normalno je da se javi crv ljubomore, ali i da se osećate nevoljeno i zapostavljeno. Tu vam je, pred očima, a zapravo miljama daleko.

Ovo se ne odnosi samo na ljubavne veze. Postali smo toliko otuđeni jedni od drugih da s prijateljicama, umesto da ćaskamo uz kaficu, komuniciramo linkovima sa smešnim klipovima ili tračevima o poznatima.

Umesto da s ortacima odemo da pikamo basket ili da gledamo tekmu, mi navijamo po Tviteru. Dešava se da bake i deke godinama ne vide svoje unuke, jer je tu Skajp.

Zato, odredite par sati dnevno kada ćete se odreći virtuelnog sveta i uživati u onom stvarnom, sa ljudima od krvi i mesa. I zapamtite, smartfonu nije mesto u spavaćoj sobi!

(Telegraf.rs)