Malo pozorište "Duško Radović" organizuje radionicu "Umeće roditeljstva"

Vreme čitanja: oko 1 min.

Predviđeno trajanje radionice je sat vremena, a radionice su besplatne uz obaveznu najavu dolaska na mejl radionice@malopozoriste.co.rs

Foto: Promo

Prva u nizu radionica „Umeće roditeljstva“ održaće se 31. maja u 18 časova u foajeu Malog pozorišta „Duško Radović“ i namenjena je roditeljima dece uzrasta do 12 godina.

Autorka i voditeljka radionice je Svetlana Stjelja, specijalni pedagog sa dugogodišnjim iskustvom u radu sa decom i roditeljima. Predviđeno trajanje radionice je sat vremena, a radionice su besplatne uz obaveznu najavu dolaska na mejl radionice@malopozoriste.co.rs . Program radionica „Umeće roditeljstva“ realizuje se zahvaljujući podršci Sekretarijata za kulturu Grada Beograda.

Ciklus radionica „Umeće roditeljstva“

U cilju pružanja pomoći i podrške, prva radionica ciklusa „Umeće roditeljstva“, baviće se načinima i metodama sagledavanja, suočavanja, razumevanja i prevazilaženja aktuelne traumatične situacije. Interaktivnim pristupom kroz razgovor, pitanja, odgovore, analizu, tumačenja, vežbe, ideja i zadatak jesu da se roditeljima i deci otvori put ka što bezbolnijem vraćanju u svakodnevne tokove. Međusobnim

razgovorima, oslobađanjem i deljenjem traumatičnog iskustva, ova radionica kroz različite metode komunikacije usmeriće roditelje da na adekvatan način pristupe deci i njihovom sagledavanju trenutne situacije.

Autorka i voditeljka radionice

Svetlana Stjelja, po zanimanju specijalni pedagog, završila je studije Defektološkog fakulteta u Beogradu, smer Maloletnička delikvencija i prevencija. Prvu deceniju svog rada posvećuje korisnicima Doma za decu bez roditelja u Banji Koviljači, nakon čega dvadeset jednu godinu provodi u Domu zdravlja „Dr Milutin Ivković“ Palilula u Timu razvojnog savetovališta za decu i mlade. Tokom svog višedecenijskog rada stekla je iskustvo u individualnom i grupnom radu sa decom i roditeljima. Kroz dve jednogodišnje edukacije u okviru Instituta za mentalno zdravlje, dodatno se usavršila u oblastima mentalne higijene razvojnog doba i reedukacije psihomotorike, a stečeno znanje aktivno primenjuje u svom radu.

(Telegraf.rs)