Pre "The Doors", živeo je na LSD-ju i pasulju iz konzerve: Zanimljive činjenice o Džimu Morisonu
Odmah po smrti, postao je ikona pop kulture, a o njegovoj reputaciji i danas se češće govori nego o njegovom pesničkom talentu
Broj 27 je, čini se, baksuzan za muzičku industriju zapada. Vraća sećanja na mlade, talentovane živote koji su prekinuti baš kad su napunili toliko godina. Kao kletva, brojka je pokosila Brajana Džonsa (gitaristu Rolingstonsa), Džimija Hendriksa, Dženis Džoplin, Kurta Kobejna, Emi Vajnhaus, ali i Džima Morisona, koji je rođen na današnji dan 1943. u Melburnu, na Floridi.
Mnogo toga je već rečeno o Morisonu. Bio je genijalan, nestalan, skandalozan. Frontmen grupe The Doors tragično je nastradao 1971. u Parizu, gde je i sahranjen, a hiljade ljudi svake godine poseti njegov grob na Per Lašezu. Odmah po smrti, postao je ikona pop kulture, a o njegovoj reputaciji i danas se češće govori nego o njegovom pesničkom talentu.
Rolling Stone magazin ga je pozicionirao na 47. mesto liste najboljih pevača svih vremena.
- Džim je bio dve veoma različite osobe. Džekil i Hajd. Kad je bio trezan, bio je Džekil, erudita, uravnotežen, druželjubiv; gospodin Amerika. Kad bi pio, prvenstveno bi se dobro osećao, a onda bi se odjednom pretvorio u manijaka, u Hajda – jednom prilikom je izjavio Pol Rotčajld, jedan od producenata grupe The Doors.
Ovom prilikom izdavajamo nekoliko zanimljivih činjenica o neponovljivom Džimu...
1. Iako je bio ženskaroš, imao je višegodišnju vezu sa Pamelom Kurson, s kojom je bio od 1965. do smrti 1971. Oboje su bili neverni. Pamela je preminula tri godine nakon Džima, predoziravši se heroinom.
2. Pre nego što je osnovao The Doors, mesecima je živeo na LSD-ju i pasulju iz konzerve.
6. Misterija o njegovoj smrti je i danas aktuelna. Pamela ga je pronašla mrtvog u kadi u pariskom apartmanu. Zvanični uzrok smrti je prestanak rad srca, ali autopsija nije izvršena.
(Telegraf.rs)