Specijal "Prijatelja" stiže krajem maja, a fanovi već ljuti. Pogađate zašto?

"Još uvek nemaju tamnopute prijatelje? Strašno"

"Friends" / Foto: Profimedia/Everett

Vest da će se 27. maja konačno emitovati specijalna epizoda "Prijatelja" (Friends), obradovala je mnoge, ali vrlo brzo je unutar jednog dela  publike oduševljenje prešlo u ljutnju, jer među posebnim gostima nema tamnoputih glumaca ili glumica.

Serija "Prijatelji" bila je globalni hit tokom 1990-ih, a finale je emitiovano 2004. nakon 10 godina na televizijskim programima. Dugoočekivano ponovno okupljanje originalne postave u posebnoj epizodi obožavatelji će konačno dočekati 27. maja ove godine.

Serija "Prijatelji" / Printskrin: Youtube/edisonlsm

Ipak, ova serija, koja je i dalje među najgledanijima na Netfliksu i koju sada upoznaje treća generacija publike, posmatra se u poslednje vreme iz perspektive modernih trendova i pre svega, politike. Stoga je jedan deo recepijenata vrlo nezadovoljan činjenicom da su svi glavni članovi postave (Dženifer Eniston, Kortni Koks, Lisa Kudrov, Dejvid Švimer, Met LeBlank i Metju Peri) bele puti, a sada i zbog toga što među specijalnim gostima u emisiji neće biti tamnoputih glumica i glumica.

Inače, HBO Max najavio je zvezdane goste - Lejdi Gaga, Džastin Biber, korejski bend BTS i aktivistkinja Malala Jusafzai, čak i Dejvid Bekam. Ali ne i Afroamerikanci.

- Čak i sa 25 gostujućih zvezda, producenti su uspeli da naprave epizodu bez tamnoputih osoba. Kakav je to Njujork? - pisalo je u jednoj Tviter objavi.

- Još uvek nemaju tamnopute prijatelje? Strašno - navodi se u drugoj.

Producenti specijalne epizode nisu komentarisali ovakve objave.

Podsetimo, za vreme kada su nastali "Prijatelji" su uveli izvesne raznolikosti u emisiju. Ros je imao dve devojke koje nisu bele puti, a njegova bivša žena Kerol bila je lezbijka koja je njihovog sina odgajala sa svojom suprugom.

Ipak, komentari koji su 1990-ih bili smešni sada se smatraju uvredljivim i stavljaju u drugi plan ono što su najbolje karakteristike "Prijatelja" - zdrav humor i nostalgično sećanje na poslednji trenutak u modernom dobu kada su se ljudi zaista družili i odvajali vreme jedno sa drugim, umesto da egoistično i zavedeno čak i u društvu provode vreme sa tehnologijom i samim sobom.

(Telegraf.rs)