Tetovaža obeležja NDH u Zadruzi: Filip Car na levoj nozi ima istetoviran grb sa prvim belim poljem
Na Carovu tetovažu niko ne bi obratio pažnju da Neca pod dejstvom alkohola nije legao na pod kupatila. U tom moment Filip je ušao da opere zube a kemre su bile uperene u pod
Sve je počelo kada je Nenad Lazić Neca u pripitom stanju počeo da se valja po podu Bele kuće. U tom momentu kraj njega je bio Filip Car je sa drugim Zadrugarima pomogao Neci da ode do kreveta. Međutim Lazić se oteturao do kupatila i tamo ponovo pao na pod.
U kupatilo se uputio Car, a kako su kamere bile usmerene na Necu, u kadar je ušla tetovaža na listu leve noge zadrugara poreklom iz Crkvenice u Hrvatskoj.
Na njoj se vidi figura oklopljenog viteza u vidu kreste iznad štita sa nečim što liči na hrvatski grb. Ono što odmah pada u oči jeste da je početno polje "šahovnice" belo.
Prema Zakonu o grbu, zastavi i himni Republike Hrvatske iz 1994. previđeno je da šahovnica hrvatskog grba počinje uvek crvenim poljem. Istim zakonom predviđena je i situacija u kojoj je grb predstavljen u nekoj drugoj boji, pa je tu jasno naznačeno da je prvo polje uvek tamnije boje od sledećeg i tako se formira niz boja.
Sve do usvajanja tog zakona u hrvatskoj su se koristile i crveno-bela i belo-crvena kombinacija. Ipak ustaški režim Pavelićeve NDH je tokom Drugog svetskog rata koristio zastavu i grb u belo-crvenoj varijanti, navodno u želji da istakne arijevske korene i time se dodatno dodvori nacistima.
Posle rata brojne ekstremno desničarske i neoustaške organizacije u svojim obeležjima koriste varijantu ustaškog grba. Isticanje ovih simbola uvek podstiče debatu u hrvatskoj javnosti koja želi da se ogradi od nasleđa NDH.
Ovo nije prva kontroverza Filipa Cara koji je dve godine pre nego što će se naći u rijalitiju navodno imao vezu sa maloletnom devojkom.
(Telegraf.rs)