Facebook troši pravo bogatstvo na bezbednost Marka Zakerberga - pogledajte sve mere bezbednosti koje ga štite
Potrebno je puno novca da bi Mark Zakerberg bio bezbedan
Facebook je prošle godine potrošio 7.33 miliona dolara kako bi njegov osnivač bio bezbedan u svom domu i tokom putovanja širom SAD.
A sada je društvena mreža otkrila da će svake godine trošiti dodatnih 10 miliona dolara na njegovu sigurnost.
Sve besplatne stvari koje radnici Facebooka, Instagrama, Ubera i Twittera dobijaju na poslu
Ova cifra daleko prevazilazi novac koji firma troši na plate svojih šefova, ali za šestu najbogatiju osobu na svetu, u pitanju je sića.
- Bezbednost u nekoliko domova, transport, tim za zaštitu, a još imate i ženu i decu - to je dovoljno da cifra za bezbednost premaši 10 miliona, i to za osnovni paket, izjavio je Roderik Džouns iz kompanije za procenu rizika Concentric Advisors.
Bezbednost u domu
Zidovi, ograde i druge barijere koje okružuju domove ultra-bogatih su najčešće opremljeni i brojnim senzorima i kamerama koje su programirane da prepoznaju određena lica.
Prostor između spoljnih barijera i doma takođe može da sadrži i postolja osetljiva na pritisak ili nešto prosto kao što je gusta vegetacija ili kamenčići koji prave buku kada neko stane na njih.
Mere bezbednosti unutar doma mogu da uključuju blindirane prozore, kamere, bezbedne sobe, ojačana vrata, a sve to može da košta podosta.
Cena se uvećava
Ako su potrebni telohranitelji u odelima i složenom tehnološkom opremom u svakom trenutku dana, onda to može da košta dodatnih milion dolara godišnje.
Naravno, sve ovo ne može da ispuni nekoliko telohranitelja, već njih 10, i to da pokriju osnovne smene i obaveze.
Putovanja
Važne osobe su izložene najvećem riziku kada putuju.
Ta putovanja počinju procenom rizika koji pokriva otmice i terorističke napade.
Tim se šalje unapred kako bi proverio lokacije na kojima će važna osoba biti, nauči rute za evakuaciju i povezao se sa lokalnim službama bezbednosti.
Blindirana vozila i posebni lekovi i medicinska sredstva takođe mogu da budu deo paketa.
Lični uređaji
Veoma je važno zaštititi i sve uređaje koje važna osoba poseduje.
Brojni uređaji mogu učiniti dom nebezbednim, a to se ne odnosi samo na telefone i tablete, već i na pametne frižidere i televizore.
(Telegraf.rs)