Ako u nekom budžaku slučajno imate neku od ovih PS3 ekskluziva - smeši vam se solidna zarada

Zadnjih par meseci PS3 igre su posebno zabeležile veliki rast cena, pošto se konzola polako priključuje klasicima koji se više ne proizvode...

PlayStation 3 polako odlazi u istoriju, a delove i igre za tu konzolu je sve ređe i ređe naći.

Baš kao što je to slučaj sa drugim "antikvitetima", ograničen broj primeraka na tržištu znači da ćete verovatno morati pošteno da platite ako želite da vam taj artikal krasi prostoriju, ili u ovom slučaju gejming kutak. To je pogotovo slučaj sa igrama koje nisu bile mnogo popularne kada su lansirane, a danas su postale neke od najtraženijih predmeta gejming kolekcionara.

Zadnjih par meseci PS3 igre su posebno zabeležile veliki rast cena, pošto se konzola polako priključuje klasicima koji se više ne proizvode. Od skoro nepoznatih naslova do najvećih hitova na platformi, različite igre iz različitih razloga sve više rastu u vrednosti, piše Play!Zine.

Igra kao što je 3D Dot Game Heroes od Atlus-a, je jedva prodala preko stotinu hiljada kopija, ali zato danas za ovu Sony ekskluzivu morate izdvojiti preko 100 dolara, na sajtovima kao što je eBay.

Splatterhouse je još jedna od igara koja inicijalno nije prodata u mnogo primeraka, ali vezuje se za kultni klasik iz 90-tih, i takođe je skoro duplo uvećala cenu.

Sa nestankom PS3, biće i mnogo teže doći do određenih Silent Hill naslova, a cene su već polako počele da skaču ali ni približno kao za PS3 ekskluzivu Puppeteer, čiji original možete prodati po ceni od preko 600 dolara.

Ako ste nekad planirali da zaradite na starim igrama, možda je ovo prilika da otvorite kutiju sa zaboravljenim PS3 naslovima i prodate ih po paprenoj ceni.

Foto: Unsplash

Naravno nije svaki PS3 naslov tražen, a par zlatnih pravila koja prate igre koje su tražene je da je uglavnom reč o Sony ekskluzivama, da je gemplej originalan, i da se ne viđa u drugim igrama, kao i da igra nije baš prodata u mnogo primeraka, ali opet nosi određenu vrednost nekoj grupi obožavatelja.

Jedan od primera bi bio Dragon’s Crown koji je pravio Vanillaware, a izdao Atlus, a i Persona 5 može postati vrlo tražen klasik.

(Telegraf.rs)