Tesla telefoni, za pravu meru boravka dece na internetu
Zaštita dece na internetu podrazumeva fizičku, psihičku i moralnu bezbednost maloletnih lica od neprimerenih sadržaja i negativnih efekata korišćenja interneta
U znaku predstojeće školske godine, brend Tesla je pokrenuo akciju pod nazivom „Zaštita klinaca od negativaca“, u kojoj uz Tesla telefone tipa 3.4, 6.4 Lite i 9.2, kupci dobijaju Kaspersky Safe Kids Premium aplikaciju, za besplatno korišćenje tokom godinu dana. Kaspersky Safe Kids Premium omogućava upravljanje načinima na koje deca koriste svoje telefone, ali i dužinom vremena koje provode uz svoje omiljene aplikacije. Takođe, na ovaj način roditelji mogu da prate fizičko kretanje svojih najmlađih, nivo napunjenosti baterija njihovih telefona, kao i razne pozive i poruke, a u cilju sprečavanja neželjenih kontakata. Uz to, Kaspersky Safe Kids Premium aplikacija izveštava o aktivnostima dece na Facebook-u i roditeljima omogućava blokiranje neželjenih web-lokacija, jer, kako kažu u Tesla timu, „deca se zabavljaju, a roditelji upravljaju.“
Zaštita dece na internetu podrazumeva fizičku, psihičku i moralnu bezbednost maloletnih lica od neprimerenih sadržaja i negativnih efekata korišćenja interneta, ali podrazumeva i unapređenje svesti o granicama i potencijalnim opasnostima digitalnog sveta. -Ali to nije sve - ističu u Tesla timu, - jer, pored digitalnog, postoji i realan svet koji nudi mnogo drugih zanimljivih mogućnosti i sadržaja za klince, a Tesla telefoni mogu da pomognu i deci i roditeljima u pronalaženju ’prave mere’ boravka na internetu. -
- Takođe, želja nam je da pomognemo roditeljima koji bi i sami trebalo da nauče da prepoznaju izvore opasnosti na mreži. Upravo zbog toga je važno da oni u svakom trenutku znaju šta njihova deca rade na internetu, da ne spominjemo važnost izbalansiranog slobodnog vremena koje deca mogu da koriste za fizičke aktivnosti, čitanje dobrih starih knjiga ili druženje ’licem u lice’ - ističu u Tesla timu.
U međuvremenu, recite svojoj deci da ne klikću na sumnjive linkove i priloge. Naučite ih da koriste što složenje lozinke, dvaput razmisle pre nego što nešto objave na mreži, sa vama provere funkcionalnost svake aplikacije koju žele da učitaju (npr. da li zaista treba da podele svoje kontakte), ne koriste servise koji zahtevaju prijem i slanje podataka lične prirode na javnim Wi-Fi mrežama, a uz to se potrudite da i vaši i njihovi telefoni budu uvek ažurirani, radi veće bezbednosti.
I naravno, što češće izlazite u prirodu, a telefone možete da ponesete sa sobom, tek da vam budu pri ruci.
(Telegraf.rs/PR)