StickR TrackR: Sa ovim gedžetom nikad ništa nećete izgubiti (VIDEO)

Ovaj gedžet, veličine novčića, možete nakačiti na stvari koje najčešće gubimo - ključeve, daljinski upravljač, novčanik i slično. Aplikacija na vašem telefonu, povezana je sa gedžetom i aktivira zvučni alarm ukoliko nešto izgubite

Na, nedavno završenom, najvećem sajmu potrošačke elektronike u Las Vegasu (CES) oko 3000 izlagača iz 70 različitih zemalja predstavilo je svoje kreativne ideje. Nagrada za najbolju inovaciju godine pripala je mladim stvaraocima iz Santa Barbare koji su kreirali "StickR TrackR" - pronalazača izgubljenih stvari.

StickR TrackR je gedžet veličine novčića koji se može zakačiti na ključeve, novčanik, daljinski upravljač ili bilo koji drugi predmet koji se često gubi.

Samo jednim klikom, za sekundu, se preko smartfon aplikacije aktivira zvučni alarm uređaja za praćenje koji će korisniku pomoći da dođe do zaturenih ključeva ili nekog drugog predmeta. Takođe, preko StickR TrackR je moguće aktivirati zvučni alarm na izgubljenom telefonom čak i kada je ugašeno zvono.

Ukoliko korisnik nije siguran gde je,na primer, zaboravio svoje ključeve, pomoću Google Mapa moguće je locirati predmet na koji je povezan ovaj gedžet. Baterija na StickR TrackR može trajati i do godinu dana, nakon čega se vrlo lako može zameniti. Gedžet je kompatibilan sa iPhone 4S i 5, novim iPad-om, ali i svim Android uređajima koji koriste 4.3 verziju ovog operativnog sistema.

Kompanija koja je napravila ovaj gedžet zove se "Phone Halo" i osnovali su je Kris Herbert i Kristijan Smit još 2008. godine, nakon završenih studija na univerzitetu u Santa Barbari. Česta potraga za izgubljenim ključevima dala im je ideju da dizajniraju uređaj koji bi im sačuvao dragoceno vreme i pomogao u traženju stvari.

Potencijal u ovom projektu prepoznali su mnogi, pa su i brojne vodeće svetske kompanije poput Amazona, Best Buy-a, Verizon Wireless-a i drugih pružile šansu ovim mladim ljudima.

Procenjuje se da dnevno potrošimo oko 15 minuta u potrazi za izgubljenim stvarima, što je u proseku oko 100 sati godišnje. Proizvod je dostupan online, kao i u brojnim prodavnicama širom Amerike i Australije.

Pogledajte video:

(Telegraf.rs)