Ovih sedam grešaka ne smete napraviti kada kreirate reklamni video-spot
Pogledajte listu od sedam najčešćih grešaka koje ne smete ponoviti ako želite da vaš promotivni video-spot izazove pravi efekat
Kada se bavite marketingom, svaki dan vam je drugačiji. U prirodi ovog posla je da svakodnevno otkrivate nove stvari i odmah ih primenjujete. Normalno je da učite i na svojim greškama, međutim, postoje neke greške koje možete zaobići.
Evo kako da u pet koraka kreirate uspešnu reklamnu kampanju na Fejsbuku
U marketing danas sve češće spada i produkcija video-klipova. A kreiranje reklamnog video-spota nosi mnoge rizike. Pogledajte listu od sedam najčešćih grešaka koje ne smete ponoviti ako želite da vaš promotivni video-spot izazove pravi efekat.
1. Promotivni video-spot nije isto što i demo-video
Kada pravite promotivni video-snimak, treba da istaknete sve probleme koji se mogu rešiti proizvodom ili uslugom koje vi nudite. Povedite računa o tome da se vaš reklamni video-spot ne pretvori u objašnjavanje toga kako proizvod funkcioniše, jer će on onda postati demo-video.
2. Ne planirajte video-snimak pre nego što saznate koliki vam je budžet
Kada smišljate scenario za video-spot, lako vam je da se zanesete i da prevaziđete svoje realne finansijske mogućnosti. Ako saznate da nemate dovoljno novca da realizujete svoju grandioznu zamisao, izgubićete motivaciju. Zbog toga je mnogo bolje da odmah znate čime raspolažete i da video-spot planirate u odnosu na to.
3. Ne posvećujete dovoljno pažnje scenariju
Ako imate dobar scenario, na odličnom ste putu da napravite veoma uspešan promotivni video-snimak. Zbog toga mu posvetite dovoljno vremena i dobro osmislite formu u kojoj želite da izložite svoju ideju. Pazite na to da scenario bude kratak, jasan i razumljiv, s malim brojem reči koje direktno prenose poruku.
4. Loša muzika može uništiti čitav video-snimak
Ono što morate naučiti jeste da svoj muzički ukus ostavite po strani i razmislite o tome šta vaša ciljna grupa želi da čuje. Takođe, obratite pažnju na to da muzika odgovara raspoloženju koje želite da prenesete, kao i na tempo, koji će uticati na gledaoce možda i više nego ostatak sadržaja.
5. Uputstva koja narator dobije imaju odlučujuću ulogu
Osoba koja se obraća gledaocu ima veliku moć. Ljudski glas je ono što najbolje čujemo i čemu verujemo. Zbog toga pametno odaberite naratora i njegovu boju glasa, a zatim ga potpuno uputite u karakter video-snimka koji želite da napravite, kao i u identitet brenda koji ste izgradili. Samo na taj način ćete postići dobre rezultate.
Sve ove pouke možete izvući i iz sopstvenog iskustva, međutim, kada radite u marketingu greške nisu dozvoljene. Mali propust koji napravite može imati velike posledice po imidž brenda, ali i po vašu karijeru.
Zbog toga vam savetujemo da krenete sigurnijim putem i naučite sve što možete od iskusnih eksperata za marketing ili upišete obuku za profesionalca u video-produkciji. Tek kada budete imali sva znanja koja su vam potrebna da postanete stručnjak, možete da dozvolite sebi eksperimente i improvizacije.
(Telegraf.rs)