Pomoću ovih aplikacija imaćete sve petice u školi! (VIDEO)
U nastavku vam predstavljamo nekoliko korisnih aplikacija pomoću kojih možete postati bolji učenik i dobijati najveće ocene
S obzirom na to da su pametni telefoni postali svakodnevnica velikog broja ljudi, naročito đaka, ovi uređaji se pored surfovanja internetom, zabavu i komunikaciju, mogu koristiti i za učenje. Još jedna školska godina je zvanično počela, a u nastavku vam predstavljamo nekoliko korisnih aplikacija pomoću kojih možete postati bolji učenik i dobijati najveće ocene.
Evo kako da pomoću kompjutera koristite vaš pametni telefon!
Microsoft Office Mobile
Office programe na računaru učenici uglavnom koriste za pravljenje prezentacija i pisanje seminarskih radova, a kompanija Microsoft je čuveni Power Point, Word i Excel napravila i za pametne telefone.
Iako sigurno nećete pisati seminarski rad na telefonu, ova aplikacija može poslužiti za izmene u poslednji čas i proveravanje da li postoje neke greške. Još jedna od prednosti Microsoft Office-a za pametne telefone je mogućnost brzog deljenja dokumenata sa prijateljima i profesorima. Ovu aplikaciju za Android možete preuzeti OVDE, a za iOS OVDE.
Wunderlist: To-Do List & Tasks
Wunderlist: To-Do List & Tasks služi da zabeleži sve vaše ideje, obaveze koje morate da uradite ili stvari koje želite da vidite. Sve što zabeležite možete podeliti sa prijateljima ili porodicom. Idealna je za pravljenje planova učenja i beleženja domaćih zadataka, datuma testova i ispitivanja.
Ovu aplikaciju za Android možete preuzeti OVDE, a za iOS OVDE.
Wikipedia
Čuvena online enciklopedija koja je zamenila odlazak u biblioteku kada je potrebno raditi neki istraživački rad, dostupna je i u vidu aplikacije. Wikipedia sadrži više od 32 miliona tekstova na 280 svetskih jezika. Ukoliko vam zafali neka informacija pre kontrolnog ili ispitivanja, u svakom trenutku je dovoljno da pokrenete Wikipedia-u na mobilnom telefonu, ukucate željenu temu i pročitate sve što vam je potrebno kako biste dobili što veću ocenu.
Wikipedia-u za Android besplatno možete preuzeti OVDE, a za iOS OVDE.
PhotoMath
Ova aplikacija je idealna za sve one koji kubure sa matematikom. Naime, PhotoMath će skenirati neku matematičku jednačinu ispisanu na papiru, a zatim će je rešiti umesto vas. Pored toga što će ispisati tačno rešenje, ova aplikacija će ispisati i korak po korak kako se došlo do rešenja. PhotoMath rešava aritmetičke izraze, razlomke, decimale, korenovanje, kao i jednostane linearne jednačine.
PhotoMath za Android možete preuzeti OVDE, a za iOS OVDE.
GoogleEarth
Google Earth uglavnom imaju svi Android telefoni. Pomoću ove aplikacije je u svakom trenutku moguće istražiti i najudaljenije delove planete, a takođe je moguće virtutelno prošetati velikim brojem svetskih gradova. Ukoliko želite da zadivite profesora i dobijete najveću ocenu iz geografije, Google Earth vam u tome može pomoći. Preuzmite ga za Android OVDE, a za iOS OVDE.
Duolingo
Lansirana 2012. godine, ova aplikacija primenjuje računarsku nauku da bi ljude naučila engleskom, francuskom, španskom, nemačkom, italijanskom, ruskom, portugalskom, švedskom, i brojnim drugim jezicima, razvijajući “drvo” veština u kojima korisnik ide od jednog izazova ka drugom, korak po korak, onako kako i dete uči svoj maternji jezik, bez previše teoretisanja. Koga briga šta je past tense, ako znaš da ga primeniš kako treba!
Za sada među osnovnim jezicima ne postoji srpski, ali ako znate engleski možete da učite sve ostalo. Trenutno postoji 39, a 23 nova jezika su na putu. Duolingo za Android preuzmite OVDE, a za iOS OVDE.
Google Translate
Ako baš i niste neki poliglota, Google Translate je tu da vam pomogne prilikom učenja i prevođenja stranih jezika. Pored toga što možete ručno uneti željenu reč kako bi je aplikacija prevela na srpski ili neki drugi jezik, ova aplikacija ima mogućnost da kamerom skenirate određene reči, a na ekranu će se odmah ispisati prevod na odabranom jeziku. Pored toga, postoji i mogućnost izgovaranje reči i fraza.
Google Translate za Android možete besplatno preuzeti OVDE, a za iOS OVDE.
WolframAlpha
Ovo je verovatna najbolja aplikacija na ovoj listi, ali je za nju potrebno izdvojiti koji dolar, tačnije 2.99 dolara. WolframAlpha aplikacija iz dana u dan raste i uči o svim mogućim temama, među kojima su: matematika, fizika, hemija, astronomija, statistika, inženjerstvo, muzika, geografija, istorija... U njoj je moguće pronaći bukvalno sve što vam padne na pamet. Deo softvera WolframAlpha korišćen je i u izrade Apple-ove virtuelne asistentkinje Siri.
WolframAlpha aplikacija za Android možete preuzeti OVDE, a za iOS OVDE.
Lumosity
I za kraj, malo zabave nikada nije na odmet. Kada želite da predahnete od učenja, predlažemo vam da odigrate Lumosity. U pitanju je igrica koja za cilj ima poboljšanje memorije i pažnje. Lumosity igra više od 60 miliona ljudi širom sveta, a nju su napravili pravi neurolozi. Ova aplikacija se sastoji od nekoliko različitih igara koje pomažu korisnicima da treniraju memoriju, povećaju pažnju i generalno treniraju svoj mozak.
Lumosity za Android preuzmite OVDE, a za iOS OVDE.
Od sada možete pratiti Telegraf i na Vajberu!
(Telegraf.rs / M.Đ)