Najefikasnije rešenje za novogodišnji mamurluk koje morate da znate

 
  • 1

Provod je bio lud i nezaboravan, kao i današnji mamurluk. Evo kako da ga se rešite i nastavite tamo gde ste stali

Najneprijatnija posledica novogodišnjeg provoda je mamurluk. Ipak, i za to postoji rešenje. Bitno je da ne odustajete, jer ne treba da zaboravite da vas večeras čeka repriza.

Dejvid Bekam otkrio svoj tajni recept protiv mamurluka zbog kog je ujutro kao nov

Nećete se više boriti sa MAMURLUKOM, jer uskoro stiže piće koje menja ALKOHOL!

Uprkos tome što se uvek zaklinjete da nećete popiti više od dve ili tri čaše šampanjca, čvrsta obećanja obično ispare do kraja proslave u oblaku alkohola. Iako ne postoji dokazana naučna metoda za lečenje mamurluka, lekari i nutricionisti savetuju konzumiranje puno tečnosti, a najbolje vode, prenosi Index.

Važno je da u startu shvatite da uspeh proslave kojoj prisustvujete ne zavisi od količini alkohola koju ćete popiti. Trebalo bi da razlikujete hedonistički aspekt konzumiranja alkohola i pijanstvo.

Foto-ilustracija: andres.thor / Foter / Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 2.0 Generic (CC BY-NC-SA 2.0) Foto-ilustracija: andres.thor / Foter / Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 2.0 Generic (CC BY-NC-SA 2.0)

- Teško je reći u kom trenutku treba prestati konzumirati alkohol. Uopšteno gledajući, učinak alkohola na vaš organizam zavisi od brojnih faktora. Koliko će mamurluk da bude jak i neprijatan zavisi od toga koliko je alkohola popijeno, koliko je snažan i otporan organizam, od toga kog ste pola i da li je konzumirana hrana pre alkohola - objašnjava Mišel Ležik, francuski profesor i stručnjak za zavisnosti.

On smatra da konzumiranje dve čaša alkohola ne bi smelo da rezultira intoksikacijom, ali savetuje da se ne pređe količina od četiri čaša alkoholnog pića.

Foto-ilustracija: FreeDigitalPhotos/David Castillo Dominici Foto-ilustracija: FreeDigitalPhotos/David Castillo Dominici

Objašnjava da alkohol stimuliše proizvodnju molekula koji deluje poput prirodnog anestetika, što podstiče osećaj koji varira od lagane pospanosti do teške alkoholne kome.

Ležik podseća da nema dokazane naučne metode za lečenje posledica konzumiranja prevelike količine alkohola, ali kad je šteta već učinjena, a vi ste se probudili s mamurlukom i ne uspevate da pomerite glavu, savetuje da sledite neka efikasna pravila.

Foto-ilustracija: Profimedia Foto-ilustracija: Profimedia

S njim se slaže i nutricionista Lorens Plumi koja sugeriše da preventivno, pre konzumiranja veće količine alkohola popijete vodu u količini koja vam odgovara.

Objašnjava da glavobolju uzrokuju dehidracija i poremećaj elektrolita. Podseća da alkohol utiče diuretski na organizam, što povećava izlučivanje tečnosti iz organizma, a deluje i na neke hormone koji takođe upravljaju protokom vode kroz telo.

Foto-ilustracija: Profimedia Foto-ilustracija: Profimedia

Dodatni gubitak vode i elektrolita kod mamurluka može da se javi i zbog prekomernog znojenja, povraćanja i proliva.

Glavobolja se nakon konzumiranja previše alkohola javlja i zbog širenja krvnih sudova.

Foto-ilustracija: Profimedia Foto-ilustracija: Profimedia

- U ovakvim situacijama je bitno da pored sebe imate flašu s vodom i da stalno pomalo pijuckajte dok ne dođete popijene do dve litre. Izbegavajte ekstremno hladnu vodu ili neki vruć napitak, već pijte vodu koja ima sobnu temperaturu - savetuje Plumi.

Pogledajte kako još možete da pomognete svom zdravlju.

(Telegraf.rs)

Video: Ozbiljan udes ispred Cvetka

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • Ermin

    2. januar 2017 | 10:02

    Za mamurluk samo rasol od kiselog kupusa ništa nije bolje od njega provereno odmah se.razvedrava.

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA