5 razloga zašto ćete JAPANKE da prestanete da nosite ZAUVEK! (FOTO)

 ≫ 
  • 16

Japanke su praktična obuća, ali samo na prvi pogled. Možda jesu najbolji izbor za odlazak na plažu, ali isto tako mogu da vam naprave i problem.

Žene na letovanje nose tri puta više odeće nego što im treba

Iako se njihova primitivnija varijanta nosila još u Antičkoj Grčkoj, širom sveta u moderno doba postale su poznate posle Drugog svetskog rata, kad su ih američki vojnici, vraćajući se iz Japana, doneli sa sobom u Sjedinjene države.

Japanke obezbeđuju zaštitu od povreda stopala, jer ga štite od vrućeg peska, stakla, gljivica ili virusa koji po javnim bazenima i svlačionicama izazivaju bradavice i druge promene na koži, ali su istovremeno odgovorne za mnoge povrede stopala i potkolenice.

Primera radi, u Velikoj Britaniji 2002. godine 55.100 ljudi završilo je u bolnici zbog povreda povezanih sa nošenjem japanki, dok je do 2010. godine zabeleženo 200.000 povreda istog uzroka, koje su britanski Nacionalni zdravstveni centar koštale 40 miliona funti!

Foto: Facebook Foto: Facebook

Jedna od najbanalnijih, ali i najčešćih neprijatnosti u koje vas japanke mogu uvaliti je da vas čuvar neke javne ustanove u koju ste se uputili vrati nazad odakle ste došli, jer u zdanje koje on nadgleda ne možete ulaziti ni bosi ni goli.

Ovo, doduše, znači da na ista mesta ne možete nositi ni bermude, ali one su svakako manje rizične od japanki.

Foto: Facebook Foto: Facebook

Hteli mi to ili ne, naša koža se sunča i kada ne ležimo na plaži.

Ovo znači da ćete nakon duže šetnje na suncu u japankama imati jednu ovakvu razliku na stopalima, koju ćete jako teško izjednačiti i kasnijim namernim izlaganjem suncu.

Foto: Facebook Foto: Facebook

Još jedna od užasnih stvari kod japanki je što je to najgora obuća u kojoj možete biti kada pada kiša.

Osim što će vam noge do kolena biti blatnjave, klizava podloga na koju naleže vaše stopalo, vodi vas u skoro siguran prelom skočnog zgloba, ili neke kosti.

Foto: Facebook Foto: Facebook

Loš materijal od kog je ova obuća napravljena, to što su vam  broj do dva manje, ili bakterija koja se neprimetno zapatila na nekom od žuljeva koje ste ignorisali, može od vaših stopala napraviti žive rane.

Foto: Facebook Foto: Facebook

Poslednja, ali ne i najmanje iritantna stavka koju ne možemo da preskočimo u priči o japankama je to što su šanse da se na sred vašeg puta ka cilju njihovi kaiševi pokidaju, daleko veće od one da u tom trenutku pored sebe ugledate radnju u kojoj možete kupiti nove japanke i nastavite tamo gde ste krenuli.

(Telegraf.rs)

Video: Sa čamca nasred Drine zaprosio devojku

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • Negotinac

    14. jul 2015 | 09:10

    Razlika u boji usled sunčanja je prisutna u svakom delu obuće i odeće pa to ne znači da ne treba da se nosi majca ili donji veš... Druge papuče su takodje klizave kad se nakvase i isto tako mogu da naprave rane koje nastaju usled prljavštine koja se uvuče izmedju kaiša i noge... Sve u svemu, PRIČA NE PIJE VODU...

  • Vase ime

    14. jul 2015 | 14:41

    Povraca mi se od kolicine gluposti iznete na jednom mestu. U tropskim zemljama tokom pljuskova svi nose japanke, bas zbog njihove prakticnosti koja omogucava da hodas kroz nabujalu vodu.

  • miki

    14. jul 2015 | 04:28

    Pa svi ovi na slikama su izuzetno neuredni njima bi se slicno desilo u bilo kojoj obuci

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA