Koliko je solarijum štetan, verujemo da znate! Ali, ovakvu grozotu sigurno niste očekivali
Napolju je sve toplije, a vas je blam da se skinete u kratke pantalonice ili suknje, jer su vam noge “bele ko sir”, zar ne? Ovaj problem navodi mnoge na iskušenje da, umesto na blagom prolećnom suncu, prvu bojicu nabace veštačkim putem, u solarijumu.
Da li znate da polne bolesti možete da zakačite i bez seksa?
Međutim, osim opasnosti od smrtonosnih tipova raka kože, u solarijumu vreba još mnogo drugih boleština i to onih zaraznih, koje napadaju genitalije i mogu ozbiljno da vam ugroze kako plodnost, tako i život!
U “kabinama za sunčanje”, a posebno onim ležećim, možete da “zakačite” raznorazne virusne i bakterijske infekcije kao što su herpes, kondilomi, ali i ešerihija koli, stafilokoke, enterobakterije, klepsiela i drugi fekalni bacili.
Koliko je lako zaraziti se, najbolje predstavlja primer genitalnog herpesa. Virus se prenosi kontaktom s kožom obolelog, oralnim i klasičnim seksom.
Jednom kad se zarazi, osoba nikad u potpunosti ne može da se otarasi virusa herpesa, pa je tako čak i u mirnim fazama - kad nema vidljivih bolnih vodenih prištića – moguće da bolest prenese na druge.
S obzirom na to da je u solarijumu tokom čitavog dana poprilično toplo, dešava se da virus preživi u blizini mesta na kojem je osoba ležala i sve vreme vreba novog domaćina u čije telo bi se naselila.
Sve u šta ste verovali o polnim bolestima, a u pitanju je čista budalaština!
Ista stvar važi i za HPV viruse (izazivače kondiloma, ali i raka penisa ili grlića materice), kao i za mnogobrojne bakterije koje vašim polnim organima mogu da naprave pakao!
- Ultraljubičasta svetlost teoretski bi trebalo da može da ubije sve bacile. Međutim, UV zračenje u solarijumima nije dovoljno jako da bi ih potamanilo sve – objašnjava profesorka dermatologije Don Meri Dejvis s Mejo klinike.
U RUMUNIJI SIFILIS, U MAĐARSKOJ TRIPER: A evo koja polna bolest hara Srbijom i Hrvatskom!
Isto tako, iako radnici u salonima imaju obavezu da nakon svakog klijenta antiseptičkim rastvorom obrišu kabinu, dešava se da oni to ne urade dovoljno temeljno i detaljno.
- Tada se dešava još jedna gora stvar, jer one bakterije i virusi koji prežive hemijsku i toplotnu torturu postaju vrlo otporni na sve uticaje, ali, što je najgore i rezistentni na sve postojeće lekove – upozorava doktorka Dejvis.
(Telegraf.rs / DailyMail)
Video: Tzv. kosovska policija upala u zgradu opštine Gračanica
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
dragan
Nemate vi pojma, malo procitajte i malo se informisite bolje. 21 vek, internet!? Niko jos nije oboleo od raka koze u solarijumu. Cak su radili ispitivanja obolelih i niko od njih se nije suncao. Sunce ima mnogo vise uw zracenja od solarijuma. U solarijumu su kontrolisani uw zraci max 4.0 uw i suncate se od 5-15 min. Naravno i voda je stetna ako je uzimate u nenormalnim kolicinama. Bakterije mozete pokupiti svuda gde se ne cisti naravno. Postoje posebna sredstva za ciscenje solarijuma koje sterilisu solarijume i ciste ploce na kojima se lezi. Inace, solarijum je izmisljen u zdravstvene svrhe za bolest kostiju i bolest koze. Dermatolozi preporucuju solarijum, a ne sunce. Ginekolozi preporucuju solarijum za bolne cikluse...
Podelite komentar