VOJSKA SRBIJE ZOVE U RADNI ODNOS: VMA ima nekoliko uslova i informacija za vas

  • 3

Prijem profesionalnih vojnika sanitetske službe nastavlja se do popune upražnjenih mesta, a sva lica zainteresovana za upućivanje na dobrovoljno služenje vojnog roka u septembarskoj klasi potrebno je da se prijave u centar Ministarstva odbrane prema opštini stanovanja zaključno sa 21. avgustom.

Vulin obećao povećanje plate vojnicima: Ko ne hrani svoju vojsku, hraniće tuđu

Nakon završenog dobrovoljnog služenja vojnog roka, zainteresovanim profesionalnim vojnicima - medicinskim tehničarima opšteg, pedijatrijskog i ginekološko-aušerskog smera, laboratorijskim tehničarima zdravstvene struke i farmaceutskim tehničarima, biće omogućen prijem u službu u vojnozdravstvene ustanove u Beogradu, Nišu i Novom Sadu, uključujući i Vojnomedicinsku akademiju.

Trenutno se na obuci u Nišu nalazi 40 lica koji će od 1. septembra biti upućeni na kolektivnu obuku u Vojnomedicinsku akademiju, navodi se u saopštenju VMA.

Foto: Tanjug/Sava Radovanović

Na dobrovoljno služenje vojnog roka upućuju se lica rođena 1988. godine i mlađa, a za upućivanje na dobrovoljno služenje i prijem u profesionalnu službu u svojstvu profesionalnog vojnika sanitetske službe, pored opštih uslova osobe moraju imati završenu srednju medicinsku školu za zanimanja koja se traže za prijem i položen stručni ispit.

Dobrovoljno služenje vojnog roka traje šest meseci.

Prvih mesec i po dana opšta vojna obuka u nekom od centara za obuku (Sombor, Valjevo ili Leskovac) gde se prijavljena lica upućuju po teritorijalnom principu, a posle toga sledi mesec i po dana specijalističke obuke za sanitetsku službu u Četi za obuku vojnika logistike u Nišu.

Foto: Tanjug/Tanja Valič

Posle završene obuke u Nišu vojnici na dobrovoljnom služenju vojnog roka se upućuju tri meseca u jednu od vojnozdravstvenih ustanova na kolektivnu obuku (Vojnomedicinsku akademiju, Vojnu bolnicu Niš, Vojnomedicinski centar Novi Sad i Centar vojnomedicinskih ustanova Beograd), da bi po završetku dobrovoljnog služenja vojnici bili u potpunosti osposobljeni za rad u sistemu vojnog zdravstva.

Po potpisivanju prvog ugovora, profesionalni vojnici dobijaju čin razvodnika, a kasnije napreduju u viši čin destara i mlađeg vodnika na osnovu vremena provedenog u službi i završetka kurseva predviđenih za dalje napredovanje.

Rad u vojnozdravstvenim ustanovama omogućava stalno stručno usavršavanje, mogućnost učešća u mirovnim misijama u inostranstvu, kao i studije za strukovne medicinske sestre na Medicinskom fakultetu VMA Univerziteta odbrane u Beogradu.

(Telegraf.rs)

Video: Gužve na hrvatsko-srpskoj granici: Kilometarske kolone

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • VAN

    17. avgust 2017 | 15:41

    Da li je u perspektivi izgradnja decijeg vrtića izmedju muskog i ženskog paviljona.

  • Noa

    17. avgust 2017 | 16:34

    Za 30 hiljada. Ne hvala

  • Јоле

    25. avgust 2017 | 14:30

    Шта ће ту ,немци плаћају много више....

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA