SAZNAJEMO: Lazar Krstić doputovao u Beograd na razgovore s Vučićem!
Najozbiljniji kandidat za novog ministra finansija Lazar Krstić doputovao je u Beograd na završne dogovore s liderom SNS-a Aleksandrom Vučićem o njegovom aganžmanu u Vladi Srbije, saznaje Telegraf.rs!
Diplomac prestižnog američkog Univerziteta Jejl, po svemu sudeći, naslediće Mlađana Dinkića u fotelji ministra finansija, a danas ili najkasnije sutra trebalo bi da utanači sve oko preuzimanja ove važne funkcije.
- Lazar je doputovao u Beograd, a boravio je u Srbiji i pre nekoliko dana. Pregovori o njegovom aganžmanu u Vladi Srbiji traju već duže, a ovih dana trebalo bi da se konačno zna da li će preuzeti Ministarstvo finansija. Sve će biti jasnije kada se Vučić bude video s njim - kaže naš dobro obavešteni izvor.
Lazar Krstić je već počeo s radom, pa je skenirao čitave finansije Srbije, a potom je predložio vicepremijeru Vučiću šest mera, koje bi, prema njegovom mišljenju, dovele do velikih pomaka u domaćoj privredi.
Kako saznaje Telegraf, prvi potpredsednik Vlade, koji je i najveći zagovornik dolaska mladih i stručnih ljudi iz zemlje i inostranstva u Vladu, spreman je da pruži svu pomoć i da podrži Lazarevih šest mera za oporavak srpske privrede.
- Krstićevih šest mera uopšte nisu sporne za Vučića, naprotiv, on će ih snažno i odlučno podržati. Setite se samo da je nulta tolerancija prema poreskim dužnicima, posebno prema tajkunima, bila jedna od stavki predizbornog programa lidera SNS-a - kaže naš sagovornik, i dodaje da je "uslov novog ministra da mu se pruži maksimalna politička podrška i garancija da mu se niko neće mešati u posao, najnormalnija stvar".
U porodičnoj kuću Krstića u Nišu, kako se Telegraf uverio na licu mesta, trenutno se nalazi samo najstariji član porodice − Lazarev deda, koji nam kaže da je ponosan na svog unuka i da on treba da postane ministar.
- Nije Lazar ovde, on je u Beogradu. On je inteligentan na mene - u šali kaže najstariji Krstić.
OVO SU MERE ZA OPORAVAK SRPSKE PRIVREDE:
1. Nulta tolerancija prema poreskim dužnicima, kako bi svi morali da plate dugove, uključujući i tajkune.
2. Uvođenje progresivne poreske stope tako da bogatiji plaćaju veće poreze.
3. Maksimalno otvaranje zemlje za investicije i ubrzanje procedura za izdavanje dozvola.
4. Akcenat na rešavanju problema preduzeća u stečaju i restrukturiranju.
5. Pronaći strateške partnere za javna preduzeća po uzoru na "Etihad" i "Er Srbiju".
6. Ozbiljan rad na povratku što više mladih stručnjaka iz inostranstva.
(D. Zlojutro)
Video: Hapšenje
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
marko
Ovo je nesto najsmesnije sto sam cuo.Zovu studente iz inostranstva.Ovo je samo propaganda,jeftina i sprdnja sa narodom.
Podelite komentar
Mikinis
Jos jedan klovn! Idemo dalje!
Podelite komentar
Markan
Prvo radno mesto ministar!E Srbijo medju šljivama...
Podelite komentar