DA LI JE SLOBA UMRO ILI JE UBIJEN LEKOM PROTIV LEPRE U HAGU? Smrt Miloševića u ćeliji najveća je TAJNA Haškog tribunala

 
  • 85

Prema zvaničnoj verziji iz Haškog tribunala Slobodan Milošević je umro od infarkta u svojoj ćeliji u pritvoru tokom suđenja, a zatvorskie vlasti posle smrti tvrdile su da je Milošević duže vremena uzimao „rifampicin“, antibiotik koji se koristi pri lečenju lepre

Pre deset godina u svojoj ćeliji Haškog tribunala pronađen je mrtav lider SRJ i osnivač SPS-a Slobodan Milošević koji je preminuo dok mu se u Hagu sudilo za ratne zločine i zločine protiv čovečnosti na Kosovu i u Hrvatskoj, i za genocid u Bosni i Hercegovini.

UBIĆE ME U HAGU! Ovako je Milošević PREKLINJAO RUSE ZA POMOĆ 3 dana pred SMRT!

Prema zvaničnoj verziji iz Haškog tribunala Slobodan Milošević je umro od infarkta u svojoj ćeliji u pritvoru tokom suđenja za ratne zločine i zločine protiv čovečnosti na Kosovu i u Hrvatskoj, i za genocid u Bosni i Hercegovini, a prema tim navodima, Miloševićevo srce stalo je zato što se on nije pridržavao propisane lekarske terapije, nego je pribegavao samoinicijativnom uzimanju lekova.

OVO JE NAJDUBLJE ČUVANA TAJNA HAŠKOG TRIBUNALA: Slobodan Milošević je UBIJEN lekom protiv LEPRE! (VIDEO)

Foto: Foto: icty.org,  Wikipedia/szerb TV, Profimedia/AFP Foto: Foto: icty.org, Wikipedia/szerb TV, Profimedia/AFP

Zatvorskie vlasti posle smrti tvrdile su da je Milošević duže vremena uzimao „rifampicin“, antibiotik koji se koristi pri lečenju lepre.

„Rifampicin“ u potpunosti neutrališe dejstvo lekova za regulaciju krvnog pritiska, pa bi to značilo da je Milošević sam sebe dugo i sistematski ubijao.

Foto: Wikimedia/SSGT Lance Cheung, USAF Foto: Wikimedia/SSGT Lance Cheung, USAF

Telo Slobodana Miloševića dopremljeno je iz Haga u Beograd 15. marta 2006, a narednog dana kovčeg s telom je bio izložen u Muzeju “25. maj”, u okviru muzejskog kompleksa u beogradskom naselju Dedinje.

Hiljade ljudi su prošle pored kovčega. Istog dana više desetina hiljada pristalica bivšeg predsednika Srbije i Jugoslavije okupilo se ispred Narodne skupštine u centru Beograda, gde je na pokrivenoj bini bio izložen kovčeg sa njegovim telom.

Foto: Profimedia/AFP Foto: Profimedia/AFP

Kamen-međaš Miloševićeve karijere od kojeg je počela njegova, više od decenije duga neprikosnovena vladavina, jeste govor 28. juna 1989. na Gazimestanu, na Kosovu, na proslavi 600 godina Kosovske bitke kojoj je prisustvovalo oko milion ljudi.

Ubrzo potom usledio je raspad SFRJ, prvo kratki slovenački rat, pa dva razorna u Hrvatskoj i BiH, i na kraju sukob na Kosovu i NATO bombardovanje SR Jugoslavije.

Foto: Tanjug/Sava Radovanović Foto: Tanjug/Sava Radovanović

Po obrazovanju pravnik, nakon dugogodišnje karijere u privredi, tokom 80-ih 20. veka dospeo je u sam vrh političke elite tadašnje Jugoslavije. Inicijator je promene ustavnog položaja autonomnih pokrajina unutar Srbije. Centralna je ličnost srpske politike 90-ih 20. veka.

Na desetu godišnjicu smrti Miloševića na njegov grob u Požarevcu danas će posetiti Milutin Mrkonjić, sa dugogodišnjom sekretaricom Slobodana Miloševića Mirjanom Dragojević,  počast će odati i Aleksandar Vulin, Vojislav Šešelj i Momir Bulatović.

(D. Z.)

Video: Kolona sa VIP zvanicama Donalda Trampa: Izborna noć u Americi

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA