HRVATI SU ME PROTERALI, ALI KAKO JE TEK ONIMA KOJIMA SU DECU POBILI? Ispovest SRPSKE SPORTSKE LEGENDE zapaliće Balkan!
Prošlo je 20 godina od operacije Oluje u kojoj je iz Hrvatske proterano 280.000 Srba, a ubijeno je oko 2.000 ljudi. Svoju sudbinu i da je on jedan od proteranih za Telegraf.rs ispričao je proslavljeni srpski sportista i osvajač brojnih zlatnih medalja Edin Škorić.
Poznati sportista i odbojkaški reprezentativac Srbije Edin Škorić rođen je u Bihaću, u Bosni. Tamo je živeo do druge godine, a onda se njegova porodica preselila u Zagreb gde su živeli dok nije napunio 16.
Kako kaže za naš portal zbog rata su bili prinuđeni da se presele u Beograd, gde je Edin potpisao i svoj prvi profesionalni ugovor.
- Bile su to zaista teške godine, ja se nisam nikada bavio politikom, niti u tome želim da učestvujem, pričam samo ono što sam zaista doživeo. Zbog svega toga osećam veliku potrebu da se zaista zahvalim Srbiji, Crvenoj zvezdi, Vojvodini i svim mnogim ljudima koji su me primili kao svog i pomogli meni i mojoj porodici jer da te pomoći nije bilo ja nikada ne bih postao to što jesam - počinje svoju priču Edin.
- Kada je sve krenulo po zlu bio sam klinac, ali već, kako su mnogi tvrdili perspektivan u odbojci. Morali smo da napustimo Zagreb u kojem smo živeli, a Srbija nas je prihvatila kao svoje. Pomogla nam je da krenemo ne od nule, nego od debelog minusa. Zbog toga sam joj večno zahvalan, kako njoj tako Zvezdi, Vojvodini i mnogim dobrim ljudima - u dahu priča Škorić koji je bio i jeste uzor mnogim klincima koji su uplovili u odbojkaške vode.
Težak je to život bio, dok su drugi klinci, njegovi vršnjaci u svetu trčali za loptom, išli na treninge, maštali kako će jednog dana postati neko i nešto, proslavljeni srpski odbojkaš morao je da ide drugim putem, onim kojim se ređe ide - od trnja do zvezda!
Kako kaže za naš portal njegova porodica, kao srpska imala je problema u Zagrebu, zbog kojih su morali da ostave stan i napuste taj grad - da pobegnu u Srbiju i spasu žive glave.
- Mi jesmo ostali bez stana, ali to su samo cigle, vrata, beton, šta je to u poređenju sa nekim ko je izgubio svoje najmilije, oca, majku, dete?! To je ništa, bitno je da smo svi živi, a sve drugo se nadoknadi - kaže Edin.
Koliko je ovaj čovek zaista zahvalan svojoj državi i svim ljudima svedoči i njegov status na Fejsbuku, objavljen na godišnjicu Oluje:
"Jedan sam od proteranih iz Hrvatske pre 20 godina. Srbija primila mene i moju porodicu raširenih ruku. Crvena Zvezda pružila mogućnost da se formiram kao čovek i igrač a imao sam tu čast da se odužim Srbiji i Zvezdi igrajući za reprezentaciju i okačio par medalja oko vrata. Te medalje su oko mog vrata al u čast Srbije. Za mene će Srbija uvek biti kamen temeljac i kičma mog života. 20 godina kasnije kao i prvog dana mog života u Srbiji kažem: HVALA SRBIJO!", napisao je Edin.
Prema njegovim rečima Srbija ga je zadužila mnogo, otac i majka su brzo pronašli posao, otac je iz JNA otišao na aerodrom Batajnica, a on u Zvezdu, dalji put ovog čoveka čije ime su Srbi s ponosom izgovarali dok je u dresu Srbije (Jugoslavije) osvajao medalje i pobeđivao Amerikance, Brazilce, Italijane vam je dobro poznat.
(D. Zlojutro)
Video: Posle pet godina "Seviljski berberin" ponovo u Narodnom pozorištu u Beogradu
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
slobodan
Lijepo je kada covjek prica od srca i priznaje one koi su mu pomogli, ma bilo ko daje i od mene ti hvala znam nije vam bilo lako kao mnogima sto su protjerani.
Podelite komentar
BILI
SVAKA TI ČAST LEGENDO!
Podelite komentar
PRINC
ma kako je tek onima sta su ostali i nemogu da povrate svoju imovinu! i sad sede kuci, ne smeju da izadju na ulice knina i moraju da slusaju thompsona
Podelite komentar