Cveta biznis grobljanske mafije u Batajnici: Grobna mesta se preprodaju za 5.000 evra, ko nema toliko, sahranjuje voljene u drugom gradu

  • 7

Stanovnici Batajnice godinama čekaju na rešenje lokalnog problema. U njihovom slučaju radi se o groblju - na kom već godinama nema slobodnog mesta. Osim ako, kako kažu tamošnji žitelji, grobna mesta ne otkupite od onih koji su iz ranije zakupili, pa danas preprodaju.

Peta je godina da na batajničkom groblju (nije u nadležnosti JP "Pogrebne usluge", već opštine Zemun) nema više slobodnih grobnih mesta, a broj ljudi koji su preminuli u međuvremenu je skoro hiljadu. Većina njih je sahranjena na druga, dalja gradska groblja, a meštani upozoravaju - neko u Batajnici profitira od ranije zakupljenih mesta.

Uhapšen prevaranat: Lažno se predstavljao kao jedan od direktora "Beograda na vodi" (FOTO) (VIDEO)

- Po grobnom mestu ide 5.000 evra, tako da ako ćete ispod ruke naći ćete grobno mesto i to je istina, mislim to je javna tajna. Tri čoveka iz Batajnice imaju preko 20, 30 i ako vam treba, vi onda preko uprave groblja dođete do njih i onda će se oni istaliti za taj novac. Takav problem sam ja imao pre pet godina kad mi je supruga umrla, morao sam da je sahranim u Novoj Pazovi, što je najveći apsurd, mnogi su pokupovali grobna mesta i napravili grobnice koje se prodaju po ko zna kojoj ceni - priča jedan meštanin Batajnice.

Foto: N1/Screenshot

Pre dve godine gradske vlasti obećale su da će groblje proširiti, i to na novoj lokaciji - između autoputa i ulice Stanka Tišme. Danas, na tom mestu - kupus i kukuruz. Od 12 parcela predviđenih za sahranjivanje, čak deset je bilo u privatnoj svojini, samo dve u gradskoj, kako nam je pismenim putem potvrđeno iz Direkciji za građevinsko zemljište. Međutim, na dan prepiske - katastar nepokretnosti je ažuriran, pa je u potpunu svojinu grada prešla polovina parcela.

Kada će meštani Batajnice moći da sahranjuju svoje bližnje u rodnom kraju umesto da putuju 20 kilometara ne bi li obišli grob - i dalje se ne naslućuje. Mesna zajednica je za informacije usmerila ka gradskoj opštini Zemun, a opština poručuje - zainteresovanih za razgovor o batajničkom groblju nema ni u njoj.

(Telegraf.rs/N1)

Video: Gužve na hrvatsko-srpskoj granici: Kilometarske kolone

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • Neša

    3. septembar 2018 | 10:08

    Moj otac kada je umro gospodja koja radi u Batajnici na groblju je rekla da nema mesta i uputila nas na coveka kako kaze ako hoce da nam ustupi mesto. Iako smo joj rekli da smo nasli vise mesta na groblju i zamolili je da podje sa nama da joj pokazemo ona je odbila govoreci: Necu da gledam, znam da nema mesta, ukoliko necete da uzmete od tog coveka grobno mesto idite na Bezanijsku kosu. Tada je moj prijatelj pozvao nekoga u Zemunu posle cega su nam dali da biramo grobno mesto u Batajnici. Isto je prosao jedan moj prijatelj kada mu je umrla majka, covek je bio prinudjen da otkupi grobno mesto.

  • Trgovac

    3. septembar 2018 | 09:55

    Cene formira tržište ,zakon potražnje i ponude,ko može koristi to da nešto zaradi i tako je u liberalnoj državi.

  • DedaS

    3. septembar 2018 | 09:25

    U Batajnici nista ne valja pa sto bi groblje.T uostalom nije Zemun...

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA